Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a mondat? The...

Helyes ez a mondat? The bathroom has got a bath, a washbasin under the mirror, a toilet is near the bath mat and a washing-machine .

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 23:06
 1/4 doracell ***** válasza:

Hát, nem igazán.

A 'has got' helyett szerencsésebb a 'there is' (magyarul se azt mondod, hogy a fürdőszobának van kádja, stb.)

Aztán, ha leírod, hogy hol van (pl. a WC) akkor már határozott névelő kellene: 'the toilet'.

És nem a WC van a kádkilépő mellett hanem fordítva, hiszen a WC van fix helyen. A végét meg nem is nagyon értem: 'A (egy?) WC a kádkilépő és egy mosógép mellett/ közelében van'?

Szóval valahogy így lenne jó:

In the bathroom there is a bath(tub) and a (bath) mat next to it, a washbasin under the mirror (bár én inkább azt mondanám, hogy 'a washbasin with a mirror over it'), a toilet and a washing machine. The toilet is next to the washing machine. (Már ha azt akarod mondani, hogy a WC a mosógép mellett van.)

2013. okt. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó. A has got-ot összevonják.


The bathroom's got a bath, a washbasin under the mirror, a toilet is near the bath mat and a washing-machine.

2013. okt. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"There is"-zel jobban hangzik.
2013. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk akkor lakásnál is úgy mondják hogy it has three bedrooms...
2013. okt. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!