Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csinálhatok németből szintemel...

Csinálhatok németből szintemelőt úgy, hogy nem tanulom, mint nyelv?

Figyelt kérdés

9-et végeztem,elprehozott B1 érettségim 94% lett németből.Most nekifutok a B2-es TELC nyelvvizsgának.Ha nem sikerül egyik része sem,akkor szerintetek ősszel újramegpróbáljam,vagy csaináljak szintemelőt?A gondom ott is van,hogy olyan iskolába jelentkeztem át,ahol most 1. idegen nyelvem az angol lesz,a németet max. 2 nyelvnek vehetem fel.(Angol tudásom 0,semmit nem tanított idén a tanárom.)Viszont ott most 1 éve tanult a leendő osztályom már franciát,olaszt,stb. ... Ha egy német csoportba bekerülnék,az nem lenne nekem szintfenntartás,A1-2 szinten vannak MAX,ugyanakkor ha nem a saját osztályomba tesznek németből,az úgy olyan kilógás az osztályból,és nekem érettségim van németből,a többieknek szerintem a 99%-nak nem lesz mert csak az én sulimban meg 1-2ben divat 9-ben az előrehozott érettségi,akkor is én elvileg midnenhogy előrébb leszek a csoportomnál.A franciát akarom felvenni,mert az nekem a későbbiekben hasznos is lehet,csak nem tudom,hogy tehetek-e szintemelőt úgy,hogy nem tanulom a németet.


A gond az,hogy anyukám is közbeszól,szerinte 2. nyelvnek a németet vegyem fel,mert új suli,pótolnom kell,beilleszkedés,angollal eleve nehézségeim lesznek,akkor még a francia,amiből pótolnom kell 1 évi lemaradást,és még az esetleges szintemelő is/vagy nyelvvizsga ismétlése iskolai német oktatás nélkül magántanárral ,szerinte mindez sok nekem.Eleve járok majd matekból,és talán néha fizikából magántanárhoz,illetve van az uálatos gyógytornám is,ami nekem messze van,és sokáig tart,egy egész délutánom egy héten arra ráment idén is.


Szorgalmas vagyok,4,46 lett az átlagom idén,ha beleszámolnánk a tesit amiből felmentett vagyok de amúgy ¸¸jelképesen˝ a tanárnőm lezárt ötösre belőle akkor 4,5 lenne az átlagom.


Ti mit gondoltok?Mi legyen ezzel a nyelvmizentériával?Nagyon örülnék,ha 3 nyelvet beszélnél 12. végére,de tényleg nem tudom,mitévő legyek.Szerdáig ki kéne találnom,mert a tankönyvmegrendelésemet intézzük.



#nyelv-mizentéria-választás
2013. júl. 22. 15:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És igen,van alapszint,csak nem érdemes megcsinálni sokak szerint, és így gondolom szóba se jön sokaknál,de ebbe nem megyek bele,nem annaka boncolgatása érdekel,ami már rég nem aktuális,és nem is a kérdésem tárgya ráadásul,nem kell mellébeszélés.
2013. júl. 22. 20:58
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

Javaslom, hogy ha annyira megbízol a tanáraidban, akkor csináld azt, amit ők mondtak, és ne kérdezze meg róla idegeneket még egyszer.

Valamint ha bármilyen további kérdésed, problémád van, fordulj bármikor nyugodtan a falnak!

Ritka dolog, hogy mindenki más jön szembe körülötted az autópályán, gondolkozz el ezen, és ilyen beszólások után ne várjál itt túl sok segítséget.

2013. júl. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy megsértődtél,amiért megmondtam,hogy a kérdésemmel foglalkozzunk,ne azzal hogy mim van meg mim nincs,azt hiszem alap,hogy a kérdéssel foglalkozzunk,ne pedig a felesleges részletekkel.Ha megkérdezi valaki,hogy a körtét vagy az almát szereti-e,nem azzal kell válaszolni,hogy az alma piros.Bocsánat,ha bárkit is megbántottam,de én nem érek rá ezen vitázni,sürget az idő,és amit te most csináltál,ugyancsak nem viszi előrébb a kérdés megválaszolását,csak további viszályt szít.


De hagyjuk is,megkérdezem máshol,hátha ott több választ kapok a kérdésemre,ezt pedig törlöm a kérdéseim közül,további válaszokat hanyagoljuk.

2013. júl. 23. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!