Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csinálhatok németből szintemel...

Csinálhatok németből szintemelőt úgy, hogy nem tanulom, mint nyelv?

Figyelt kérdés

9-et végeztem,elprehozott B1 érettségim 94% lett németből.Most nekifutok a B2-es TELC nyelvvizsgának.Ha nem sikerül egyik része sem,akkor szerintetek ősszel újramegpróbáljam,vagy csaináljak szintemelőt?A gondom ott is van,hogy olyan iskolába jelentkeztem át,ahol most 1. idegen nyelvem az angol lesz,a németet max. 2 nyelvnek vehetem fel.(Angol tudásom 0,semmit nem tanított idén a tanárom.)Viszont ott most 1 éve tanult a leendő osztályom már franciát,olaszt,stb. ... Ha egy német csoportba bekerülnék,az nem lenne nekem szintfenntartás,A1-2 szinten vannak MAX,ugyanakkor ha nem a saját osztályomba tesznek németből,az úgy olyan kilógás az osztályból,és nekem érettségim van németből,a többieknek szerintem a 99%-nak nem lesz mert csak az én sulimban meg 1-2ben divat 9-ben az előrehozott érettségi,akkor is én elvileg midnenhogy előrébb leszek a csoportomnál.A franciát akarom felvenni,mert az nekem a későbbiekben hasznos is lehet,csak nem tudom,hogy tehetek-e szintemelőt úgy,hogy nem tanulom a németet.


A gond az,hogy anyukám is közbeszól,szerinte 2. nyelvnek a németet vegyem fel,mert új suli,pótolnom kell,beilleszkedés,angollal eleve nehézségeim lesznek,akkor még a francia,amiből pótolnom kell 1 évi lemaradást,és még az esetleges szintemelő is/vagy nyelvvizsga ismétlése iskolai német oktatás nélkül magántanárral ,szerinte mindez sok nekem.Eleve járok majd matekból,és talán néha fizikából magántanárhoz,illetve van az uálatos gyógytornám is,ami nekem messze van,és sokáig tart,egy egész délutánom egy héten arra ráment idén is.


Szorgalmas vagyok,4,46 lett az átlagom idén,ha beleszámolnánk a tesit amiből felmentett vagyok de amúgy ¸¸jelképesen˝ a tanárnőm lezárt ötösre belőle akkor 4,5 lenne az átlagom.


Ti mit gondoltok?Mi legyen ezzel a nyelvmizentériával?Nagyon örülnék,ha 3 nyelvet beszélnél 12. végére,de tényleg nem tudom,mitévő legyek.Szerdáig ki kéne találnom,mert a tankönyvmegrendelésemet intézzük.



#nyelv-mizentéria-választás
2013. júl. 22. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olyan hogy B1 érettségi nincsen. A középszintűt érted alatta?


Egyébként ha már van egy érettségid, az azt jelenti, hogy le kellett belőle osztályozó vizsgáznod a leendő évekre, tehát van belőle év végi jegyed. Vagyis már be sem kéne járnod órákra, és nyugodtan érettségizhetsz belőle szintemelőn.

Egyébként 9.-ben is lehet előre hozottan érettségizni? Ezt nem is tudtam.


Lehet, hogy én értettem félre valamit, de te ezt írtad.

2013. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyugi, én sem értettem hogy mit akar közölni.
2013. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon zavaros dolgokat írsz. A szintemelő az érettségi egyik fajtája, nálad ez szóba sem jöhet.
2013. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Menj el a "Telc"-re

A többit én sem éretettem

2013. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Rendeljétek meg a francia és a német ny.tankönyve(ke)t

is-

Akkor nem érhet túl nagy "meglepetés" és még mindig eldönthetitek, melyik legyen a második nyelv

2013. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

B2-középszint,ezt csinálom most a Telcnél

B1-alapszint->alapszintű érettségim van


De ok,megrendelem mindkét nyelvkönyvet,remélhetőleg csak szeptemberben kell fizetni

2013. júl. 22. 18:13
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekünk a volt sulimban azt mondták,hogy most megcsináltuk az alapszintet,és szeptembemben vagy május környékén csináéhatunk szintemelőt.Tudom,hogy ilyen van,beszéltem anno egy most 10. osztályt végzett fiúval a volt sulimból,ő is meg az osztálya is így csinálta,hogy emelték a B1-ük szinjét gondolom B2-re.De mindegy,majd ha lesz alkalmam,megkérdezem akkor a magántanáromtól.
2013. júl. 22. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Alapszintű érettségi???? Már ilyen is van, vagy csak te kutyulgatod a dolgokat?

22 L

2013. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga meg ha nem sikerülne, ne hagyd abba. Addig csináld míg meg nem lesz. Utána csinálhatod a felsőfokút. (Mert azt sem szintemelőnek nevezik...)
2013. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk:én mindent úgy nevezek,ahogy azokat nekem mondták a tanáraim,nem a neten olvastam vagy találtam ki,én ehhez a témához nem értek,jelenleg nem tudok egy tanárt se megkérdezni ezügyben,ezért írtam fel ide.Ne mondjátok nekem kérlek,hogy ezt nem így hívják meg hogy Úr Isten már alapszint is van,meg miket hablatyolok iylen nincs is stb.,én csak azt mondom,amit nekem mondtak,tényleg nem értek hozzá és számomra az egész annyira zavaros,hogy már nem is akarom tudni,amikor úgy érzem,hogy kapizsgálom,hirtelen valaki összezavar.Azt csinálom,amit a tanárom mond,mert megbízom benne,és egyelőre még csak jól jártam vele.A kérdésemre válaszoljatok a németet és franciát illetően,és a kérdésemre idáig még csak ketten válaszoltak,ha most hirtelenjében jól emlékszem.A többi nem érdekel.
2013. júl. 22. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!