Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne ilyen nyelv...

Érdemes lenne ilyen nyelv vizsgákat csinálni egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:D

16 éves vagyok, jövőre leszek 11-es.

Egyetemnek a Károli Gimit szeretném választani..Pszichológia szakra Japán minorral. Most akarok belevágni nagyon keményen a nyelvtanulásba és azon gondolkodtam milyen nyelvvizsgáim legyenek. Eddig a cél egyetem előtt: Angol emelt(középszintre már majdnem tudom), japán középszintű(eddig alapszinten tudom) és koreai(még nem kezdtem el, de nagyon érdekel) és francia alapszintű(ezt a suliban tanulom, bár úgy hogy nem tudok belőle semmit és a tanár is gáz szval belevágnék egyedül újra).

Célom hogy pszichológus legyek és mellette a nyelvekkel foglalkozhassak(nyelvtanár, tolmács stb.) Mit gondoltok erről az egészről?:)

Előre köszi a válaszokat :)


2013. jún. 25. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Károli Gimi egyetemnek? Szóval most akkor a Károli Gáspár Református Tudományegyetemre gondoltál ugye?

Pszichológia mellé nem társíthatsz minort, és minorként sem veheted fel. Illetve vehetsz fel mellé, ha fizetsz és bírod energiával és pénzzel.

Az angol emelt jó ötlet, ez 50 pontot ér, mellé pedig tegyél még egy másik tárgyból emeltet (biosz, töri vagy magyar). (Ezzel kimeríted a lehetséges pluszpontokat, 100-at). Az alapFOKÚ nyelvtudásokkal nem mész sokra, legyen inkább egy középfokúd vagy egy felsőfokúd (kettőnél többet úgysem számítanak bele a felvételibe, lehet 8 nyelvvizsgád is, akkor is csak 40 pontot fogsz kapni).

2013. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is; nagyon jól hangzik a terved! :D

Az angol emelt az nagyon jó, arra kapsz plussz pontot, és mellé végülis bármelyik nyelv jó középszintűnek, hogy legyen még plussz pontod, mert a pszichológiára elég magasak a pontszámok. De lehet, hogy 2 emeltel, pl. töriből vagy magyarból jobban járnál, de azt majd csak a jövő évi felvételi pontszámok után tudod kideríteni, meg ki tudja, hogy addig mit változtatnak még a felsőoktatáson...

Sok szerencsét! :)

2013. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És persze...mindenképpen emeltezek Töriből és angolból is az érettségin : )
2013. jún. 25. 21:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Te jó ég..ezt jól elírtam :S Károli Egyetem-re gondoltam, bocsánat.
2013. jún. 25. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! Sok sikert. Ha bármi kérdésed van, én most csinálom/csináltam végig az egész procedúrát :D
2013. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!