Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt lefordítaná valaki? (angol)

Ezt lefordítaná valaki? (angol)

Figyelt kérdés
The direct object of a verb is the direct recipient of an action represented by the verb. It can be animate or inanimate. An animate direct object is the direct experiencer of some action. An inanimate direct object is typically something which is created, exchanged or worked on, in short, the recipient of the action of the verb.
2013. máj. 28. 17:18
 1/6 doracell ***** válasza:
Az ige közvetlen tárgya (magyarul: tárgy) az ige által kifejezett cselekvés közvetlen 'fogadója'. Lehet élő vagy élettelen. Ha élő, akkor a cselekvés közvetlen 'megtapasztalóját' jelenti. (Példa - ez nincs a szövegben: I killed him.) Ha élettelen, akkor jellemzően valami, amit létrehozunk, kicserélünk, vagy amin dolgozunk / munkát végzünk (példa: I washed the car), röviden: az ige által kifejezett cselekvés 'fogadója'.
2013. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh nagyon szépen köszönöm. Igazából nem értem mi a fenének ennyire elragozni a mondattani tárgyat -.- de nem akartam kihagyni a fordításból ezért is kérdeztem itt. Még egyszer köszönöm ez nagy segítség volt. :)
2013. máj. 28. 17:53
 3/6 doracell ***** válasza:
El nem tudtam képzelni, honnan szedted :D Nem igazán szakszerű, inkább olyan 'Mariska bácsi filozofál' kategória :S
2013. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát jobb mint amit én akartam kihozni bár lényeg ugyanez lett volna. Igazából soha életemben nem tanultam angolt. hehe... Csak kicsit ismerem a nyelvet meg van egy remek szótáram csomó szókapcsolattal meg nyelvtani okossággal sz'al így nem annyira nehéz. Plusz minden egy értelmezni való egy témára van szűkítve így ha egy szónak több jelentése van, akkor is adott, melyik lesz a megfelelő. Persze azért füstöl az agyam rendesen XD
2013. máj. 28. 18:38
 5/6 doracell ***** válasza:
Az eredetire értettem, hogy eléggé komolytalan, mármint az angol szövegre :D
2013. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jah XD hát vannak ennél érdekesebb megfogalmazások is XD
2013. máj. 28. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!