Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki jó töris elmagyarázná...

Valaki jó töris elmagyarázná nekem ezt a nagy francia forradalamat?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, de egyáltalán nem értem ezt a leckét:S Szóval vettük előtte az egyensúly politika századát, azt úgy nagyobból értem, de uténa jön a nagy francia forradalom, de nem áll össze a kép:S Nem értem mi az a abszolutizmus, rendi monarchia, alkotmányos monarchia meg ehhez hasonlók! Valaki szánna rám pár percet és el tudná magyarázni?
2009. okt. 5. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Magold be. :D
2009. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
olyat sajna nem tudok, csak úgy tudok tanulni ha értem:D Próbáltam hogy a vázlatot bemagolom, de hát mára nem is emlékszem semmire belőle:S
2009. okt. 5. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Abszolutizmus=A rendiség visszaszorításával létrejövő egyszemélyi uralom. Támaszai: hadsereg és a hivatalnokok (állami pénzekből tarják fenn).


Rendi monarchia=Az egyszerű árutermelés, mint gazdasági alapon létrejövő feudális államtípus, ahol az uralkodó zsoldosokra, hivatalnokokra, és a városok adóira támaszkodva, a rendek korlátozott beleszólása mellett uralkodik. Ez egy duális államtípus. A király mellett a rendek is beleszólást nyernek az ügyekbe, ennek a legfontosabb fóruma a rendi országgyűlés.


Típusai:


Egykamarás, ilyen van Franciaországban

Kétkamarás, ilyen van egészen Angliától Magyarországig.


Általános joga, ennek a rendi országgyűlésnek az adómegszavazás, katona kiállítás.


Rendi monarchia:


Az uralkodó jogai az alkotmány által korlátozottak, és egyben az egyének jogai az alkotmányban vannak rögzítve.

A király uralkodik, de nem kormányoz.

Alkotmányos monarchia először Angliában jött létre 1689-ben. Magyarországon 1848-ban, majd az 1867-es kiegyezés után alakult ki.


Jelenlegi alkotmányos monarchiák: Bahrein, Jordánia, Kuvait, Lesotho, Liechtenstein, Marokkó, Monaco, Tonga.

2009. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Az utolsó előtti bekezdés az alkotmányos monarchi akar lenni ugye? Mostmár nagyából értem, utánaolvastam egy kicsit a neten, így szerintem menni fog a tanulás:D
2009. okt. 5. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!