Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki jól tud franciául, leellen...

Aki jól tud franciául, leellenőrizné ez a szöveget, hogy jól írtam-e?

Figyelt kérdés

google fordítójával csináltam, ami nem mindig pontos :S, sajnos nem tudok franciául


Belle X.Y.!


Votre maman est votre chanteur préféré. Cet été, célébrera le 60e anniversaire. Donc, je voudrais lui faire la surprise avec une auto dédiée par photo ou le nom de videóüzenettel s'il lehetséges.Van cette occasion?


Cordialement:

Z. Y.


Az eredeti szöveg: (hátha segít valamit)

Kedves X.Y.

Anyukámnak ön a kedvenc énekese. Idén nyáron fogja ünnepelni a 60. születésnapját. Ezért szeretném meglepni őt egy ön által dedikált,névre szóló fényképpel vagy videóüzenettel, amennyiben ez lehetséges.Van erre lehetőség?


Tisztelettel:

Z. Y.



2013. máj. 1. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Cher Monsieur X.Y., (ha az énekes férfi)


Vous êtes le chanteur préféré de ma mère. Elle fêtera son soixantième anniversaire cet été. Je voudrais la surprendre avec une photo dédicacée ou un message vidéo envoyés par vos soins.

Serait-ce possible?

Je vous remercierais chaudement!


Sincère amitié


Z.Y.


Azt javaslom, hogy küldj el neki egy, a te címedre szóló borítékot is. Talán beletehetsz magyar bélyeget is, bár nem hiszem, hogy ezen múlna.


Indiszkréció, ha megkérdezem, kiről van szó? Talán több információt tudnék adni, ha ismerem az illető énekest.


A Google fordító akkor eredményes, ha egy-két szót kell lefordítani. Mondatoknál mindig hülyeségeket ad ki...

2013. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ezt e-mailben küldöm, ha megoldható a dedikált kép természetesen fogok neki küldeni válaszborítékot,amiben el tudja küldeni.

Nagyon szépen köszi a segítségedet!


Egy francia énekesnőről van szó, nem hinném,hogy ismered, a 70-es évek végén nagyon híres, népszerű volt.

2013. máj. 1. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem Mireille Matthieu?
2013. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha hölgy az illető, akkor nem

"Madame"? (a megszólítás)

2013. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de, őneki írtam :)

egyébként a levélbe átírtam a megszólításnál Madame-re

2013. máj. 1. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg szép a hangja

Sokat kedvelik

2013. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha Mireille Mathieu-nak írsz, akkor a megszólítás:


Chère Mireille Mathieu, (Itt nem kell a Madame).


És nem "chanteur préféré", hanem "chanteuse préférée" a helyes szöveg!

2013. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a sok segítséget!


sztem is szép hangja van =)

2013. máj. 2. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!