Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ejtem ki helyesen németül?

Hogy ejtem ki helyesen németül?

Figyelt kérdés

Nemrégiben írnom kellett egy önéletrajzot németül. Minden szép és jó, csak hétfőn felelek belőle. AZ első pár mondat között szerepel: "1996. július 14-én születtem Budapesten."

Így írtam le: "Ich bin am 14. Juli 1996 in Budapest geboren." Az lenne a kérdésem, hogy a napot, hónapot, évszámot, hogy ejtem ki helyesen? Ez így helyes lenne? "vierzehnten Juli neunzehnhundertsechsundneunzig" ?! Csak mert elég furcsán hangzik így. A válaszokat előre is köszönöm.


2013. ápr. 7. 09:24
 1/3 anonim válasza:
igen
2013. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, nekünk furcsa lehet, de a németeknek ez a természetes.

Egyébként igen, azt mondod, hogy am vierzehnten Juli neunzehnhundertsechsundneunzig geboren.. :)

2013. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek :)
2013. ápr. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!