Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC vagy ECL nyelvvizsga :...

TELC vagy ECL nyelvvizsga : melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én csak C1-en voltam, szóval nekem ehhez van viszonyítási alapom. Szerintem változó, valamikor könnyebbet, valamikor nehezebbet adnak, ez részfeladatonként is eltérő.

De én úgy vettem észre, hogy ezek a feladatok amik a TELC holnapján vannak fent, picivel nehezebbek.

"Hányan szoktak lenni ezeken a vizsgákon ? "

Attól fugg, hogy hova mész vizsgázni. Vidéki kisebb városokban is szép számmal vannak jelentkezők B2-re.

2013. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A "telc"-nél ugye nem lehet szótárat vinni?

(vagy mégis?)

2013. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Legalábbis valaki (németből) azt írta,

hogy nem lehetett (Az angolnál sem lehet?)

2013. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom ,hogy ECL-re lehet ,de ott is csak a READING-re meg érettségin lehet a WRITING-nál .

TELC-en mikor adnak 0 pontot a levélre ,ha nem jó a címzés ?

2013. ápr. 17. 13:03
 15/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem mindkettő vizsgával kapcsolatban van személyes tapasztalatom. B2-t telcnél csináltam, ott, akkor én személy szerint a szövegértéssel vért izzadtam:D a szóbeli rész, mind a magnó, mind a beszélgetés valami piszok egyszerű volt, a vizsgáztatók meg jófejek voltak:)) meglett a vizsga. C1-nél az ecl mellett döntöttem, de akkor csak azért mert akkoriban a telcnél csak komplex c1re lehetett jelentkezni, és hiába lett volna meg a szóbeli pl, de ha nem lett volna meg az írásbeli nem küldtek volna bizonyítványt, szóval mikor ezt megtudtam azonnal azt mondtam, na erre biztos nem megyek! ECLen megbuktam 0,5 ponttal, a szóbelinél és az írásbeli résznél is! fellebbeztem, elutasították.. na mondom csak én lehetek ilyen szerencsétlen?:( azután még egyszer nekivágtam, meglett, nagyon szép eredménnyel :))de valami miatt mégsem szimpi... eredményt 4 nappal később közölték eclen, bizonyítványt is késve kaptam meg... te döntésed, tölts ki 1-1 feladatsort és eldöntöd melyik a könnyebb neked! szerintem még a dexamot is nézd meg:) és a felkészüléshez pedig nagyon hasznos lehet az exam fright killer könyv, vannak felső- ill., középfokhoz is kiadásai. Sok sikert a vizsgádhoz majd, bármelyik mellett is döntesz!!:))
2013. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14 Ezt nem árt, ha megnézed:


[link]

2013. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Olasz középfokú vizsgával kapcsolatban melyiket ajánljátok TELC vagy ECL? Tapasztalatok?
2013. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!