Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc nyelvvizsga csalnak a...

Telc nyelvvizsga csalnak a javításban vagy igen?

Figyelt kérdés

Sok emberrel beszéltem akik hasonló cipőben járnak mint én.

Mindig pár pont miatt nem engedik át a vizsgázókat.

Most volt harmadszor vizsgázni, az első vizsgán 2,5 pont hiányzott, a második vizsgán 5 pont hiányzott, most 1 pont hiányzik.

Ezek direkt, előre megfontolt szándékkal, jogtalan haszonszerzés érdekében (vizsga és tandíj) manipulálják a vizsga eredményeket! Csalás, megtévesztés, félrevezetés.

Külső tanárral nem engedik felülvizsgálni a dolgozatot, sem lefényképezni.

Ezt szerintem nem tehetik meg mert ez önbíráskodás!

Nekem 2 ismerősöm van akit 2 illetve 1 pont miatt nem engedtek át.

Ha van más is akivel ezt teszik kérem jelezze.

Megteszem a feljelentést az illetékes hatóságoknál!

Már kezd elegem lenni, hogy ebben az országban mindent meglehet tenni következmények nélkül!

Azt hozzáteszem, hogy Angol középfokú vizsga feladatokat írtam a nyelviskolában sikeresen, valamint tisztában vagyok a vizsga felépítésével és az összes követelményével.

Volt már valaki aki felnyomta őket a fogyasztóvédelemnél ?



#átverés #nyelvvizsga #TELC #csalás #vizsga manipulálás #jogtalan haszonszerzés
2013. márc. 29. 16:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

És azzal mit érsz el, hogy feljelentést teszel?

Semmit. Nincs bizonyítékod.

Ebből nagyon sok vita van mindig. Eddig szerencsére csak pozitív tapasztalataim vannak a TELC-cel kapcsolatban. Bár én is ismerek olyan embert, akinek szintén 1-2 ponton múlott.

Ha ennyire nem bízol a TELC-ben miért nem írod tollal? Abba nem tudnak belejavítani. Szerintem hasznos dolog, hogy ceruzával kell írni, én csak felsőfokot írtam náluk, de egy csomószor átjavítottam a tippelős feladatoknál a megoldásokat, illetve az esszéírásnál kényelmesen ki bírtam radírozni, ha elrontottam valamit.

Szerintem kifejezetten rendesek a javító tanárok, ezt a magnónál vettem észre, hogy nagyon jó indulattal egy csomó fél pontot adtak, sőt az írásos résznél sem pontoznak szigorúan.

Egyébként lefényképezni gondolom azért nem engedik a dolgokat, mert az eddigi feladatsorokat variálják, nem nagyon állítanak össze újakat.


Én nem azt mondom, hogy nem csalnak, de azt sem, hogy igen. De szerintem semmit nem érnél el ezzel az akcióddal. Ha nem vagy megelégedve velük, akkor miért nem mész máshova nyelvvizsgázni?

2013. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgádat meg lehet nézni. Így hát nézd meg, hogy amit hibának javítottak, az tényleg az volt-e. Nem bonyolult.
2013. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy mi lenne, ha nem a minimumot céloznád meg? 60% a követelmény, te meg 55-57%-okat tudsz elérni, vagyis durván az anyag felét tudod, de a nyelvvizsga kéne? Készülj fel rendesen, célozd meg a 80-90%-ot és akkor majd sikerülni fog, mert nem tudnak eleget belecsalni.
2013. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Menj el (sztem) másik fajta vizsgára

Másik vizsgaközponthoz

(pl. ECL-re)

2013. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem biztos, hogy csalás van a dologban

(Mintha külföldön javítanák ki a dogákat)

Talán azért nem lehet megnézni

2013. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Lehet, de mekkora parasztság kell már ahhoz hogy 1 pont miatt megvágjanak, Emberségből is megbukott a Telc!

Ja és alap fokra mentem, de közép szinten tudok beszélni.

Vicces, angolul szervezek megbeszéléseket és beszélek az interneten. Itt meg egy alapfokot képtelen vagyok lerakni.

Közben kiderült, hogy a szomszédom is oda járt, őt kétszer vágták meg, pár pont miatt. Neki a diplomához kellett a vizsga, kénytelen volt átmenni másik suliba, ott elsőre sikerült. Ő mondta, hogy azokat akiknek csak a diploma miatt kell a vizsga 2x 3x vagy többször megvágják mert kell az iskolának a bevétel, ők úgy is addig próbálják még nem sikerül mert a diplomához a vizsga. Tudom, hogy ez csak vádaskodás bizonyíték nélkül, de legalább kimondom.

A Magyar néppel az baj hogy egy BIRKA! Orbánnak nagy szerencséje van, ezt népet könnyű palira venni. Majd nekünk kell kifizetni azt sok hitelt amit Ők és másik párt elbaszott, és akkor is bólogatni fogunk, ja, rendben, jól van. Mióta Magyarországon megint Királyság van, szar van a palacsintában és ez mindenre kihat :(

2013. márc. 29. 19:25
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Mi az, hogy emberségből adják meg a vizsgát, ha csak 1 pontod hiányzik? Ez egy objektív dolog, teljesítd a követelményt, és akkor átmehetsz. De mint mondtam, ne a minimumot célozd meg, és akkor nem jársz így.


Amúgy a kormányt okolni meg Orbánozni amiért képtelen vagy letenni egy vacak alapfokú angol nyelvvizsgát, az napisz@r gyanús. Szánalmas vagy.

2013. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én borzasztóan sajnállak!


De tényleg nemtudnád mondjuk letenni az "Origo"-nál?

De egyik rész sem lett "sikeres"? (Már az írásbelire gondoltam) Mert ha az egyik rész megvan, akkor tényleg érdemes a másik részt valahol másutt megpróbálni

2013. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Azon az egy (nyamvadt) ponton én is

bosszankodnék

2013. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem 1 ponton múlott...

Hol van a többi 41-42% amit elbuktál? :) Na látod...

2013. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!