Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most melyik a helyes és...

Hoho55 kérdése:

Most melyik a helyes és miért? "Önök nem dolgoznak elég gyorsan" ezt lefordítva én a "You aren't working quickly enough. "-a könyv pedig a "You don't work quickly enough. "

Figyelt kérdés
Lehet hogy a lényeget nem értem hogy miért úgy kell fordítani, mert szerintem ezt lehet akár egyszerű jelenbe, vagy folyamatos jelenbe is fordítani –képletesen mondva ha szemben állok az emberekkel és úgy mondom. Vagy van valami olyan szabály, amiből kiderül hogy miért nem tudom jól értelmezni, akkor nagyon megköszönném a választ.
2013. márc. 14. 16:14
 1/1 anonim válasza:
Szerintem mindkettő helyes, a "you aren't working" azt jelenti, hogy a cselekvés folyamatban van (önök éppen most nem dolgoznak elég gyorsan, a kijelentés pillanatában), a "you don't work" pedig általánosabb értelmű (önök általában véve nem dolgoznak gyorsan).
2013. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!