Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol találok ilyen oldalt?...

Hol találok ilyen oldalt? Vagy aki ért az íráshoz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem írni egy könyvet, nem ez az első, de ezt megakarom írni helyesen. Úgyhogy aki ért az ilyesféle dolgokhoz vagy tud valami oldalt, ahol segítenének abban hogy elolvassák és véleményt mondanak kérem írjon!! :D

2012. szept. 5. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

"...megakarom írni helyesen."?


Már helyesírási szempontból akarsz jó lenni?

Elsősorban nem árt, ha a számítógép kiszűri a helyesírási hibákat, másrészt nem árt megtanulni a leggyakoribb helyesírási szabályokat az igekötőkről és a mondatot tagoló vesszőkről. Aztán nem árt még lektoráltatni is valakivel, akinek az a szakmája, hogy minden egyes kis hibába beleköt.


Ha tipográfia és szedés szempontjából akarsz jó lenni, akkor nagyon erősen ajánlom a MikTeX nevű ingyenes programot. Ez ismeri a különféle tipográfiai, nyomdászati hagyományokat, és azok alapján szedi ki az oldalt. Ezenfelül könnyen bővíthető, például egész komoly elválasztó algoritmusa van (nem régen kiszedtem vele egy 120 oldalas könyvet, talán 2-3 olyan volt, hogy rosszul akart vagy nem tudott elválasztani, mondjuk az matematikai témájú volt).

A program: [link]

Kiegészítések. [link]


Aztán ha azt akarod, hogy ne kérdezzenek olyanokat, hogy ezt most hogy érted, akkor kicsit jobban tanulj meg magyarul. Állítólag segít, ha sokat olvasol, de szerintem már az is elég, ha megtanulsz néhány verset.

2012. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*"Elsősorban nem árt, ha a számítógép kiszűri a GÉPELÉSI hibákat,..."


*"...és azok alapján szedi ki a MŰVED."


A hozzászólásom és a kérdésed legyen intő példa, hogy mielőtt elküldöd/megjelenteted olvasd át, amit írtál. Különben azt hiszik, hogy nem tudsz magyarul.

2012. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom kiadni, meg semmi ilyesmi. Nem akarom, hogy 'tökéletes' legyen, megformázva, hibák nélkül meg egyebek.(Mivel alapból helyesen írok). Csak szimplán arra vagyok kíváncsi, hogy ha valaki más olvassa, akkor mit mondana el róla. A sztorijára gondolok, pl. hogy elég érdekes-e, vagy nem sietem el nagyon a történéseket és hasonlók...
2012. szept. 5. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt írástechnikának nevezik - ilyen típusú könyvekre keress rá, nagyon sok van. A Moly.hu-n egy egész "polcot" szenteltek a legnépszerűbb írástechnikai könyveknek (azt hiszem, aki összeállította maga is író, fordító, szerkesztő, de talán csak furcsa névegyezés), azokat átlapozgatva sokat megtudhatsz. Azért ne vedd meg mindet, a legtöbb megtalálható könyvtárban, elég kivenni és elolvasni. (Sok szabályt ismételnek.) Esetleg a boncnok.freeblog.hu még foglalkozik ilyennel, vagy a régi szerzői erre-arra mászkálnak a világhálón. De Google, írástechnika, milliószám jön a találat.
2012. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tedd fel amatőr írói oldalakra. Ott, ha megnyeri az emberek tetszését, akkor elkezdik olvasni, és ha nem lusták, akkor véleményt is írnak. Viszont: az oldalak többségén adminrendszer műküdik, a történetednek át kell esnie egy ellenőrzésen - ez csak és kizárólag helyesírásilag mehet, az adminok tartalmilag nem bírálhatják -, mielőtt kikerülhetne az oldalakra.


Oldalak: Anime-fanfiction Style, Merengő, Imagine, Töviskapu. Ezeket az oldalakat ismerem, amiken elfogadnak saját történetet is. Több oldal is van, amelyek csak fanfictiontöket fogadnak el, gondolom, az nem érdekel, ha már egyszer "könyvet" szeretnél írni. (Azért idézőjelben, mert nekem egy könyv csak akkor könyv, ha azt már kiadták. Addig egyszerűen történet és semmi több.)

2012. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!