Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha már beszélek svédül,...

Ha már beszélek svédül, könnyen fog menni a német?

Figyelt kérdés
Ugyanis németül még nem tudok, de a közeljövőben szeretném azt is megtanulni. Mennyire hasonlít a kettő egymásra?
2009. szept. 13. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nincs kifejezett hasonlosag a ketto kozott mint pl. roman es latin vagy spanyol. de 1 picit biztos segit.
2009. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Más vélemények esetleg?

2009. szept. 18. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is segíteni fog valamennyit. Én (még) sajnos nem tanulok svédül, de olvastam itt pár hsz-t róla és hasonlónak írják némethez és a germán nyelvekhez. Pl.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Valamint egyszer-kétszer lapozgattam svéd szótárat, több németes szót is találtam benne. :)


És megkérdezhetném, hogy te hol tanultad a nyelvet? Milyennek találod?

2009. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyelv hangzása nem olyan mint a német. A svéd olyan "éneklős" szerintem.
2009. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jöhetnek még válaszok :)


10:00: én kreatívval tanulom, még most is; ami zavar benne, az a sok kivétel, rendhagyó képzése a többes számnak például. Olyan nagyon nem volt még alkalmam belemélyedni sajnos, de a fent említettől eltekintve nem találom nehéznek, és az utolsó válaszolóval egyet kell értenem, nem olyan kemény és erőteljes a svéd hangzása, mint a németé :) Ettől függetlenül szeretjük. Nagyon. :D

2009. szept. 19. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!