Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Féltékeny rám az osztálytársam?

Féltékeny rám az osztálytársam?

Figyelt kérdés
Az osztályban van németes és angolos csoport. A németesben vagyok, és magántanárnál fél éve tanulok angolt elég intenzíven. Osztálytársam angolos, és volt Amerikában 2-4 évesen. Elég nagy féltékenységet mutat. Egyszer megkérdeztem, hogy 'Are you okay?', mire zt válaszolta, hogy 'Yes, I do'. Erre megkérdeztem, hogy nem inkább yes, I am. Nemet mondott, pedig bizos vagyok benne, hogy úgy kell. Ma megkérdeztem tőle, higy 'Are you doing your English homework?', mert házit csinált, és azt mondta, 'No, I don' t'. Megkérdeztem, hogy nem 'No, I am not'. Természetesen kimagyarázta: nem, mert a doinggal kérdeztem. Még több ilyen hülyesége volt, de szerintem nekem van igazam, nem? Miért ilyen irigy?
2013. febr. 28. 21:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Meg nem ment neki a nyelv
2013. márc. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem látom, miért lenne féltékeny vagy irigy. Az egy dolog, hogy nem tud angolul (és megjegyezném, hogy a nyelvtanulás a nyelvtannál kezdődik, mert hiába tudja a szavakat, ha nem tudja összerakni őket), de az ilyeneket--főleg ha nem kért rá--nem kell kijavítgatni, hanem rá kell hagyni, mert csak idegesíti, hogy okoskodsz neki, elégedj meg azzal, hogy te tudsz válaszolni egy angol kérdésre röviden, nobody cares, no need to show off.
2013. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell "dicsekedni"
2013. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem eshet neki jól,

ha állandóan cseszteted

2013. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
Inkább segítsél neki
2013. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igazából ő kezdi az angol beszélést, én folytatom, kérdezek tőle valamit. Én csak megkérdezem tőle, hogy nem a másik helyes, ő kezd el okoskodni. Ő kezdi mondani, hogy ő tudja jobban, mert járt Amerikában, nekem fogalmam sincs róla, hogy milyen a nyelv. Ilyeneket mond, én nem csesztetem, inkább ő oktat ki engem...
2013. márc. 2. 20:08
 17/17 A kérdező kommentje:
Egyes válaszolókat azért megcáfolnám, ő csesztet engem. Folyton a kiejtésemet cseszteti, mert az a baja vele, hogy a w-t úgy ejtem, mit az u-t olyan ajakkerekítéssel, a th-t vele szemben nem t-nek illetve d-nek ejtem, hanem annak a nyelvkidugós hangoknak. Azt mondta, hogy belénk csapott a villám, amiért így beszélünk. (az angoltanárom és én) Állandóan azzal csesztet, hogy egy amerikai nem értene meg emiatt.
2013. márc. 2. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!