Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnek megtanulni...

Hogyan tudnek megtanulni helyesen irni?

Figyelt kérdés
Szuleimtol, baratoktol illetve tv-bol tanultam meg magyarul. Hallas alapjan irok, igy a helyesirasom eleg rossz! Ezen szeretnek valtoztatni... :)

2013. febr. 15. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem olvass sok szépirodalmat. Móriczot, Jókait. és vegyél egy friss helyesírási szótárt.
2013. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Barátom, ha igaz az, amit írsz, én mélyen fejet hajtok előtted. Az ékezetek hiányát nem számítva hibátlanul írtál ide. A netes fórumok átlagát nézve, kimagaslóan jó a helyesírásod.


A kérdésed javítva:


Hogyan tudnék megtanulni helyesen írni?

Szüleimtől, barátoktól illetve tv-ből tanultam meg magyarul. Hallás alapján irok, igy a helyesírásom elég rossz! Ezen szeretnék változtatni… :)


(Lehet, nincs is ékezetes betű a billentyűzeteden.)


Érdemes lehet gyermek szépírók műveit olvasni. Pl. Arany János Zengő ábécéje felnőtt lélekkel is kedves könyv.

Gárdonyi Géza, vagy Jókai Mór is szépen ír. Vagy Móra Ferencet is tudom javasolni.

2013. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jobban írsz, mint sok magyar
2013. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Így van, az olvasás nagyon fontos.

És szerintem a leglényegesebb - ami a te esetedben úgy tűnik, hogy adott- a kíváncsiság és az érdeklődés.

Úgy szoktam csinálni, hogy minden alkalommal, ha a nap folyamán olyan szót látok, aminek nem vagyok biztos az írásában, akkor feljegyzem magamnak, és mikor hazaérek, akkor ellenőrzöm.

Mindenesetre az internet sajnos nem a legjobb ebből a szempontból. Bíráld felül, amit itt látsz :)

2013. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Talán a hosszú-rövid magánhangzók írását kéne még kicsit

gyakorolnod (pl. írni az hosszú í betű)

2013. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"barát" (az első a-n nincs ékezet és mély magánhangzó,

az á-n van ékezet és magas magánhangzó)

Ugyanez van az e-é-nél, az i-í-nél az u-ú-nál ü-ű-

nél.

2013. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

A szavak végén mindig hosszú az ú (pl. faggyú)

meg az ű (nyű) De általános iskolai nyelvtan könyvekben ez mind benne van (talán tudsz venni)

2013. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nem olyan nehéz a magyar helyesírás

(mert "ragasztó" nyelv,

nincs "Ablaut" meg ilyesmi)

2013. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A mássalhangzóknál meg a j -ly (pontos j meg l-ypszilon írásánál kellkicsit jobban odafigyelni ill. meg kell tanulni, mit írunk pontos j betűvel meg l-ipszilonnal)
2013. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
piccola: már nem azért, de szerintem nincsenek ékezetes billentyűi
2013. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!