Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Belevágjak az ITK-japán...

Belevágjak az ITK-japán nyelvvizsgájába?

Figyelt kérdés

Eddig kb.200 kanjit tudok. A hallásértés jól megy(szoktam emelt érettségin gyakorolni).

Szerintem az igen nyelvről magyarra és magyarról idegen nyelvre se megy rosszul.(meg szótárt is lehet majd használni)

Azt tudom, hogy egy B2-es nyelvvizsga kb. olyan nehéz mint az emelt érettségi.

De sajnos nem tudom kb. hány kanjit kell tudnom mert azt is hallottam a B2 az N4 és N3 között van.

De az 50 feleletválasztós teszten kívül az origos nyelvvizsgán lehet szótárt használni, szóbelire meg nem kell.

(és azt se hiszem, hogy a felelt választós teszteknél csak kanjikat kérdeznének, de ezt nem tudom)

A másik az, hogy a 15 szóbeli tételből csak 2 tétel van eddig kidolgozva.

Sajnos sehol se találtam kidolgozottakat, és mivel autodidakta módon tanulok ezért kicsit lassan haladok.

Április elején lesz a nyelvvizsga. És nagyon csábító a többletpont mivel éppen felvételi előtt állok. Ti vágjak e bele, és ha igen akkor tanácsokat is mondhattok.



2013. febr. 10. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, hogy megtudd van e értelme, ha megcsinálsz 1-2 feladatsort :) ott úgy is látod, hogy milyen eredmény jön ki, hogy sikerülne e vagy sem.
2013. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a B2 kb. az emelt érettséginek felel meg, amit talán N3 és N4 között lehet elhelyezni. Szerintem 200 kanjinál többet kell tudni, N4 szinten kb. 300-at, N3-as szinten 600 kanjit kérnek körülbelül.Én most decemberben mentem ki N3-ra, ami ha sikerül akkor lehet honosítani. Nem tudom hogyan működnek a magyarországi nyelvvizsgák, de azt hiszem van szóbeli és írásbeli rész is. Ha abban úgy érzed jó vagy, tudsz általános dolgokról beszélni, akkor szerintem nyert ügyed van. Esetleg ajánlhatok könyveket, amik fel vannak töltve az internetre és segíthetnek felkészülni. De ha nem érzed azt, hogy magabiztosan neki tudnál állni, akkor gondold jól át. Egyébként ajánlom, hogy minden nap japánozz legalább egy órát.
2013. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!