Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I'm sorry that/for (? ) i...

I'm sorry that/for (? ) i went from skype but i wasn't fine and i didnt want to talk to anyone (? ) but now I'm better << ez így helyes?

Figyelt kérdés
i dont want (to?) talk(ing?) about that < nem akarok róla/erről beszélni

2013. febr. 3. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

that


i didnt want to talk to anyone

2013. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindkét szóval használhatod, csak akkor más a ragozás utána. A "go from" meg nagyon hunglish :) A "leave" kell ide, az az elmenni valahonnan


ez az angolosabb megoldás:

I'm sorry for leaving skype ... (a többi része jó)


vagy kevésbé angolosan:

I'm sorry that I left skype

2013. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

I'm sorry for signing out from Skype but I felt bad and (I) just wanted to be left alone.

igy jobban festene es angolosabb.


I don't want to talk about this/it - nem akarok errol/rola beszelni

2013. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló megoldása nem teljesen helyes,

mert NEM "sign out FROM ... "

hanem "sign out OF ... "

2013. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"sign out from skype" helyes, jobb ha tudod! mint ahogy az of-is. Elobb nezz utana, mielott meg hatarozottan elutasitanad...
2013. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne bántódj meg, nem azért mondtam, én is azért vagyok itt , hogy segítsek másoknak az angolban.


Tudnod kell, hogy nem zsigerből "utasítottam el", hanem azért utánanéztem Google-ön, direkt beírtam, hogy "sign out from", de a találatok kb 98%-a, amit kiadott, akkor is OF-ot tartalmazott ( [link]


Egyébként elhiszem, hogy attól még néha előfordulhat a FROM használata, de szerintem nem angolos, sokkal de sokkal gyakoribb az OF.

2013. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!