Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánul tanul valaki? Nagyon...

Japánul tanul valaki? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Elvileg a suliban idén japánt kell majd tanulnunk. És hát...nem tudom mire számítsak.
2009. aug. 31. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tanulok, csak utánanéztem már egy-két helyen. :)

Maga a japán nyelvtan nem nehéz, hasonló a magyarhoz, viszont az írást a japánok is életük végéig tanulják. Négyféleképpen lehet írni: latin betűkkel, két fajta szótagírással(hiragana és katakana) és persze képírással(kanji).

A szótagírást csak be kell magolni, van mindegyikhez egy-egy nagy táblázat, megtanulod, érted a logikáját, csá. A képírás már jóval nehezebb... Alapfokú japán nyelvvizsgához 400 kanjit kell megtanulnod.


Szóval összességében nem éppen a legkönnyebb nyelv... De sok sikert hozzá! :)

2009. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, én csak drága pénzért tudok tanulni nyelvtanfolyamon... A nyelvtan abszolút nem nehéz egyébként, és ha vizuális típus vagy, könnyen megjegyzed az írásjeleket is.
2009. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A japán könnyű ^^ Minket Akaishi Eriko sensei tanított Kaposváron.. imádjuk, és szinte.. magunktól megtanultunk mindent.. ^^
2011. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!