Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia: Helyes így? Il y en...

Webnyelv kérdése:

Francia: Helyes így? Il y en a sur la table.

Figyelt kérdés

Pl.

Est-ce qu'il y a des fourchettes?

Oui, il y en a sur la table.


Nekem valahogy hiányzik az "il y en a" után valami, pl. "il y en a beaucoup/un peu", vagy valami hasonló. De anélkül is jó?



2013. jan. 18. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Est-ce qu'il y a des fourchettes? = Vannak-e villak?


Oui, il y en a sur la table. = Igen, van beloluk az asztalon.



"en" helyettesiti a "des fourchettes"-et.


Szerintem helyes.

2013. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg németül tudná valaki ugyanezeket a mondatokat? Az "il y en a sur la table" német fordítása érdekelne. Szerintem Auf dem Tisch gibt es welche, vagy Es gibt welche auf dem Tisch lenne németül, de sehonnan nem lehet kideríteni, hogy a "welche" mellett es gibt kell-e, vagy csak egyszerűen sein. (Welche sind auf dem Tisch - így is jó?)
2013. jan. 18. 16:31
 3/4 A kérdező kommentje:
(Vagy németül akár: Auf dem Tisch sind welche - jó-e így? Vagy csak Es gibt welche auf dem Tisch? Esetleg mindkettő?)
2013. jan. 18. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A francia kérdés és válasz nyelvtanilag helyes. Talán azért van hiányérzeted, mert a kérdésben nincs a "hol?" (où), míg a válasz a hol kérdésre felel.


Ha a válaszról következtetek a kérdésre, így kellene föltenni:

"Est-ce qu'il y a des fourchettes ici? (vagy "dans la salle?)

Vagy még szebben: Y a-t-il des fourchettes ici?


Ámbár úgy is tekinthetjük, hogy az "Y" már magábanfoglalja az "itt"-et...

2013. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!