Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelven érdemes megtanu...

Melyik nyelven érdemes megtanulni ezek közül: német, olasz, spanyol, francia?

Figyelt kérdés

1. Melyik a legkönnyebb és a legnehezebb?

2. Legolcsóbb, legdrágább? /könyvek, magánórák stb./

3. Leghasznosabb?


2013. jan. 1. 12:41
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:

Azon a nyelven érdemes tanulni, amit már jól ismersz, mert anélkül elég nehéz.


Hogy melyik nyelvet érdemes tanulni? Az attól függ, hogy mik a céljaid vele.

2013. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

1. legkönnyebb spanyol, legnehezebb német (nekem)

2. én ingyen tanulok 4 nyelvet magamtól, mivel le tudok tölteni könyveket netről/könyvtár

3. német az magyarországon meg közép-európában; olasz olaszországban és a kis szigetországokban (ciprus, málta) ; spanyol spanyolországban és közép és dél-amerika 90%-ában; francia nyugat-európában.


ezek a nyelvek közül mindegyiket tanulom, kivéve a németet, plusz ugyebár angol.

(nagybetűkért elnézést)

2013. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

2. válaszoló!


Azt írod, hogy Te 4 nyelvet tanulsz.

Valóban teljesen önállóan tanulod (tehát tényleg nem jársz tanfolyamra, se magántanárhoz)? Esetleg lehet, hogy kettőt pl. éppen iskolában tanulsz még?


Melyik korosztályba tartozol?


Valóban igazi érdeklődésből kérdezlek, mert mindig is irigyeltem azokat, akik képesek egyszerre több nyelvet, ráadásul önállóan tanulni.


A válaszodat előre is köszönöm szépen!

2013. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

10.es vagyok, egyszerű szakközépbe járok, angolt tanulok 10 éve.


nekem ez hobbi, semmi más. az angol és francia a jövőmhöz kell, ezért ezeket nagyobb részben tanulom. a spanyol és olasz az hobbi. egyszer fogtam magam és nekivágtam. sok oldalt végigjártam, videókat kerestem stb. mire megtaláltam, hogy miből tanuljak.

olasz: pons

francia: pons, france-euro express

spanyol: pons, colores

(flipbook.ntk .hu oldalról le tudod tölteni a france-euro express-t és a colores-t, németből pedig a kon-takt-ot.)

nem, tényleg nem járok magántanárhoz, se nyelvtanfolyamra.. akkor tanulok ha van rá időm. :)

2013. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Akkor angolt tanulsz az iskolában is, és a másik három nyelvet tanulod otthon egyedül, ha jól értettem.

Ezek alapján, hogy ne menjen az iskolai tárgyak rovására, nem nagyon lehetsz egy olyan mai bulizós típus, gondolom.

Mert még azzal is összeegyeztetni nem lenne olyan könnyű, sőt.

Lehet, hogy "csak" önfegyelem kérdése lenne, hogy igenis leülni tanulni? :)

2013. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

nem vagyok ilyen sznob, szoktam szórakozni járni :D

én élvezem tanulni őket, és ennyi :D

2013. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát ha otthon is tanulsz, nem lehet olcsó..


www.pons.hu


Egy könyv 10ezer + munkafüzet, szótár, stb.

2013. jan. 1. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:
könyvtárból kölcsönzöm ki a könyveket, plusz a fent említett flipbookok, meg hát az interneten manapság minden fent van :D angol könyveimet úgy szereztem, hogy 2 versenyen indultam és összesen 9ezer forintos könyvutalványt kaptam.. röviden 0 ft költöttem eddig nyelvtanulásra (kivéve a sulis angol tk-k) :D
2013. jan. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 10.o. által írt szöveg csak kamu.

A nyelvtanulás idő és energiaigényes (most az anyagiaktól tekintsünk el), így nem hinném, hogy megfelelően tud felkészülni más tárgyakból is, és még mellette otthon teljesen egyedül három nyelvet tanul (ki mit ért tanulás alatt?) és még eljár szórakozni is.


Ez, hogy a neten bármielérhető,szintén csak egy félrevezető szólam. A mindennek csak nagggggggggggggggggggggggggggggyon kevés része minőségi.

2013. jan. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

most erre két válaszom van: ad1 nem fogom magam kiadni, itt mindenki előtt, aki elhiszi az elhiszi, aki nem, az meg így járt ;) ad2 vagy most csak azért mondod ezt, mivel neked esetleg nem sikerült?

amúgy de, fel tudok készülni mindendre, mivel ahogy mondtam HOBBI.. és a hobbi az a kötelezetségek után jön.. felőlem nem muszáj elhinni

2013. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!