Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes neki indulni a...

Hogy érdemes neki indulni a francia nyelv elsajátításának?

Figyelt kérdés
Semmi előképzettségem nincs a nyelvet illetően és még nem tudom lesz-e elég "forrás" nyelviskolára beruházni.
2012. dec. 28. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen érdemes, bár én akkor sem tanulnám, ha kényszerítenének, egyszerűen nem jön be ez a nyelv. De az nem kérdés, hogy érdemes-e.
2012. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, bocsi most látom, a kérdés a hogyan volt. Első körben a pimsleur anyagait ajánlom, mindenféle nyelven van, én most oroszul tanulok vele. Drága, de le lehet tölteni torrentoldalakról ingyen.
2012. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolod, legalább az elején mindenképpen érdemes lenne egy rövid tanfolyamon részt venni, hogy a kiejtés szabályai a helyükre kerüljenek a fejedben. Nagyon jó, ha az elején van tanár, aki segít ezeket megtanulni. A francia nyelv az elején nehéz, és akkor jól jön a segítség. Ha az elején túl vagy, már menni fog tovább egyedül is.
2012. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is így gondoltam hogy először kell segítség, bízom hogy a másik újlatin nyelv ismerete májd segít picit
2012. dec. 28. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Regisztrálj a livemocha oldalra. Regisztrálásnál ki kell választanod az anyanyelved és a célnyelvet.

A többi adatot kitöltöd, elérhetőség stb., profilt hozol létre.

Ha jól emlékszem, mikor elkezdtem tanulni az alapoktól a franciát, elég könnyen ráakadtam a courses-ra a lapon, és ott elkezdtem a kezdőt csomagot, de a franciánál több kezdő csomag volt,(jelenleg kettőt csinálok). Először kapsz ingyen tokeneket, amikkel kiválaszthatod a kurzusokat.

Több leckét el tudtam végezni annyi tokenből,amennyit kaptam és egy lecke 15-20-25 token.

Vannak szintek és a kezdő csomagok, amik több leckéből állnak, és 1 lecke áll egy videós párbeszédből( én ezeket le is töltöttem a gépemre), nyelvtani magyarázatból, képek hanggal, azaz szókincsbővítés és fogalmazásírás az adott nyelvtannal,amit majd a többi anyanyelvi kijavít Neked. És teszt is van minden 2. lecke végén. Tehát ha a leckéket sorban megcsinálod, a tokenek elfogynak és akkor szerezned kell újabb tokeneket, méghozzá úgy, hogy kijavítod a magyarul tanulók fogalmazásait. Ezt fenn a HELP OTHERS részben találod review submissions almenüben.

Bármilyen kis kommmentet fűzöl a javításhoz, pl. csak így tovább vagy ha írsz pár példamondatot, akkor is kapsz 20 tokent és máris folytathatod a francia leckéket. Azaz minél több javítást csinálsz, annál több tokened lesz, és annál több leckét végezhetsz el.


A leckékben van párbeszédes rész is, azaz a mikrofonoddal felvehetsz mondatokat az adott lecke pérbeszédes részében, amit szintén az anyanyelviek kijavítanak.

Az oldal sajátossága még abban áll, hogy rengetegen szeretnének a beszélgetőpartnereid lenni (friend requests) Európa szerte, azaz anyanyelviekkel is csetelhetsz. Elfogadhatod vagy visszautasíthatod is Őket.


Próbáld ki :-)

2013. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!