Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben érdemes...

Milyen sorrendben érdemes tanulni a spanyolt és a francia nyelvet? Továbbá lehet az egyik újlatin nyelvet egyszerre elkezdeni a némettel?

Figyelt kérdés

Angolból már van felsőfokú nyelvvizsgám.

Németből 10+ éve érettségiztem, de azóta nem foglalkoztam a nyelvvel.


Szeretnék megtanulni franciául és spanyolul is. A kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy melyikkel célszerűbb kezdeni? Melyik sorrendben lenne könnyebb? Vagy mindegy a sorrend, egyik sem könnyíti jobban a másik tanulását?


Továbbá miután megvan, hogy melyik újlatin nyelvet tanuljam először, azzal párhuzamosan lehet tanulni a németet?


A célom az, hogy egyszerre két nyelvet tanuljak, napi 3 órám van rá. :)


2012. nov. 3. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha nyelvet akarsz tanulni a 0-ról, akkor egyszerre egyel foglalkozz. Tökm1. hogy spanyol vagy francia, amelyik jobban tetszik.
2012. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
bár franciául nem beszélek, de spanyolul igen, ezért az előbbi nyelvtanával stb-jével kapcsolatban nem tudok hozzá szólni, de van egy barátnőm aki franciául tud, és az a tapasztalatom, hogy ő több szót megértett abból amit én spanyolul mondtam mint én a franciából, bár ez csak 1 nézőpont. viszont a 2 nyelv egyszerre szerintem sok. én 3al szenvedek és iskolai és magán tanárok keretében és eléggé zavaró tud lenni, amikor pl a németben használt szórendet akarom beleeröltetni az angolba a tanárom meg ott vigyorog, aztán amikor már látja hogy eleget szenvedtem akkor közli velem, hogy ez nem német óra :D
2012. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A németre szükségem van, azt "kell" tanulnom, meg nem is közömbös számomra, illetve nem is a 0-ról kezdeném újra.


A francia és spanyol nyelveket pedig nagyon akarom tudni. :)

2012. nov. 3. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

en beszelek spanyolul es 2 honapja eldontottem, hogy nekiallok a francianak. nagyon hasonlit a nyelvtan, ez hatalmas elony, mert nem kell ujratanulnom mindent. szavak nagy resze is hasonlit vagy a spanyolra vagy az angolra, az is nagy segitseg!

szerintem rajtad all, hogy melyikkel szeretnel kezdeni, egy biztos, a kovetkezot sokkal konnyebb lesz elsajatitani :)

2012. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Én franciául és spanyolul is beszélek, középsuliban öt évig tanultam 2. nyelvként, emelt szintűztem belőle, majd egyetemen két és fél év után spanyolból nyelvvizsgáztam.
2012. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!