Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek az újlatin vagy a...

Nektek az újlatin vagy a szláv nyelvek tetszenek jobban?

Figyelt kérdés

Esetleg lehet indoklás is.

A kérdést pedig általánosságban kell értelmezni:D


2012. dec. 23. 11:47
 1/6 anonim válasza:

Ha a hasznosságát nézzük attól függ merre laksz, a jövöd hogyan képzeled el...

Sok szláv nyelvü ország vesz minket körül, ami hasznos lehet utazás vagy munka vállalás szempontjából, és ha egy szláv nyelvet megtanulsz akkor már nem nehéz egy másikat is hozzá kapcsolnod.

Ugyanígy hasznos lehet akár egy spanyol vagy francia nyelv is...

Nekem mondjuk a francia nyelv mindig is szép volt és érdekes...

2012. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak az olasz tetszik a lati nyelvek közül, a szlávok pedig egyáltalán nem... indoklást nem tudok, csak vmi tetszik, vmi nem.
2012. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az ÚJLATIN nyelvek tetszenek jobban. Főleg a hangzásuk és a kulturális háttér miatt. Ezért is kezdtem az OLASZ és a FRANCIA nyelvekbe is.
2012. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nehezen tudnék választani így... Az újlatin nyelvek közül csak franciául beszélek, tetszik is, de azért annyira nem fog meg. Ugyanígy vagyok a spanyollal, olasszal és a románnal is.

A szláv nyelvek esetében az ukrán, a lengyel és a belarusz tetszenek, szeretem is őket, az orosz és a szlovák viszont egyáltalán nem szimpatikus. A dél-szláv nyelveket ill. a csehet pedig nem ismerem, úgyhogy azokról nem nagyon tudok mit mondani.

Vagyis ha mindent egybe nézek, tényleg nagy általánosságban, nekem egyik sem tetszik jobban. De ha döntenem kell, talán inkább a szláv nyelvek.

2012. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kini :)) ***** válasza:
Az újlatin nyelvek egyértelműen szebbek, de a szláv nyelveknek van valami varázsa. Nem tudom, miért mondják sokan, hogy rondák. Tény, hogy sok a mássalhangzó a szavakban, de ez teszi egyedivé. Amúgy szerintem a bolgár a legszebb szláv nyelv :)
2013. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő nyelvcsaládból tetszenek nyelvek.Összességébe,viszont a szláv nyelvek jobban.:)
2013. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!