Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted melyik a legnehezebb...

Szerinted melyik a legnehezebb illetve legkönnyebb nyelv a világon?

Figyelt kérdés
Most az egyéni véleményekre vagyok kíváncsi, hogy szerintetek így hallásra, vagy nyelvtanilag, amit tudtok a nyelvekről, melyek lennének SZÁMOTOKRA a legnehezebbek illetve legkönnyebbek. Nem a statisztikákra vagyok kíváncsi, meg azt a választ sem fogadom el, hogy ezt nem lehet megállapítani, mert relatív. Itt kifejezetten az egyéni vélemények érdekelnek :)
2012. dec. 22. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Hát akkor olyan szempontból fogom nézni, hogy egy magyar embernek melyik a legkönnyebb. Az angol a legkönnyebb szerintem, mert európai nyelv, tehát nem áll olyan messze a magyartól (pl. ázsiai nyelvekhez képest), viszonylag könnyű nekünk a kiejtése, a legtöbb hang megtalálható a magyarban is, vannak hasonló szókapcsolatok, szófordulatok (ez az összes Európában megtalálható nyelvre igaz). Az egyetlen ami kiemeli az angolt a többi európai nyelv közül, hogy akárhova mész találkozol vele, nagyon nehéz kikerülni. Könnyű tanárt és segédanyagokat találni hozzá.

A legnehezebb már bonyolultabb kérdés, mivel nem ismerhetem a világ összes nyelvét. Valószínűleg egy afrikai vagy kelet-ázsiai nyelv a legnehezebb. A kínairól tudok nyilatkozni, az tényleg nehéz egy magyar embernek. Teljesen más már a nyelv logikája is, ami a legalapabb mondatokban is meglátszódik. Kevés nyelvtan van a kínai nyelvben, ami először könnyebbségnek tűnik, de valójában hátrány, mert nincs egy szabályrendszer, amit meg lehetne tanulni, be lehetne gyakorolni. A kiejtés nagyon nehéz, kevés hasonló hang van a magyar nyelvben, plusz a hangsúlyozáshoz nagyon nehéz hozzászoknia a magyar fülnek. A vietnámi nyelvről azt tudom, hogy kb. olyan, mint a kínai csak még több hangsúlya lehet egy szónak, úgyhogy a legnehezebb nyelvnek a vietnámit mondanám. (De mivel sok nyelvet nem ismerek, ezt nem tudom reálisan megállapítani, afrikai nyelvekről hallottam, hogy van, amelyiknek nagyon bonyolult toldalékolása van, de ennél többet nem tudok róluk.)

2012. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a magyar ajkúnak a német a legkönnyebb. Itt van mellettünk Ausztria, plusz aki olyan felmenőkkel rendelkezik akik német anyanyelven beszéltek, azoknak egyszerű mint a pofon (genetika). Nekem a német az úgy megy, mint a karikacsapás, az angol meg nem igazán. Sokkal nehezebb a kiejtése, mindig javít a tanár, érdekes módon, a német szövegbe meg zsír a kiejtésem. És nagyon sokan így vannak ezzel, legalább is az osztályon belül.

Na ott van az orosz, a legnehezebb nyelvek között. A szüleim már egy sima kezdő szőveget nem tudnak elolavni, nemhogy értelmezni és lefordítani azt. Más, az ABC, a kiejtés, a nyelvtan az egész nyelvben. Nem egyszerű megtanulni.

2012. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Az alapján fogom írni, amely nyelvekkel találkoztam, illetve dolgom volt.

A legkönnyebb nyelv nekem az angol. A nyelvtana nagyon egyszerű, egyedül a kiejtéssel, esetleg az igeidőkkel lehet baja az embernek, de az sem gáz szerintem :) Legalábbis nekem. A németet az angollal egy szintre raknám, könnyűségileg. Viszont nekem német témában motiváció és kedv 0. Igaz, mondják, hogy jól beszélek németül, de borzalmasan utálom az egészet, és már unom, és csúnya nyelv véleményem szerint.

A legnehezebb nyelvek nekem az arab, és a héber. Van pár olyan hangzójuk, amelyet más nyelvet beszélőknek kiejteni nagyon nehéz (főleg az arabban). A másik nehéz ezekben a nyelvekben az írás. Szerintem az felér egy lehetetlenséggel, ha nem teszik ki a magánhangzók jelölésére szolgáló pontozásokat. Például látod leírva: lm. Most ez lehet alma, elem, elme, láma, akármi ilyen..szóval el sem tudom képzelni hogy lehet ezt megtanulni.

Írták előttem a kínait, szerintem abszolút nem nehéz nyelv, csak meg kell érteni a logikáját. Soha nem is értettem miért van a 3 nehézségi fokozatban a 3. szinten, ugyanis abszolút nem nehéz, maximum a karakterek tanulása, de ahhoz is hozzászokik az ember, ha megismerte a vonásokat, illetve a gyököket, amelyekből felépülnek a karakterek. Így mindjárt könnyebb. A japánt is a 3. fokozatra szokták sorolni. Szerintem nagyon egyszerű. A nyelvtana körülbelül egy német nehézségű. A nehézség a különböző udvariassági fokozatok mindössze, de ez teszi speckóvá a nyelvet :)

2012. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a szlovák és a kínai nehéz nyelv. Én tanulok angolt, amit utálok, mert nehezen tudom megtanulni. Németet is tanulok, azt jobban értem, szóval nekem a német a legkönnyebb(jelenleg)

Elméletileg a spanyol is nagyon könnyű nyelv. Én egyenlőre maradok a németnél, meg az angolnál. Későbbiekben koreai-t szeretnék tanulni vagy kínait. De inkább a koreai. Biztos vannak még nagyon nehéz nyelvek ha nem is kiejtésben, akkor írásban. Példának az arab írás! Aki azt megtudja tanulni az már tud valamit:D

2012. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az angol nagyon könnyű. A héber sem nehéz, csak az írása szívás, de úgy vagyok vele, hogy ha egy 6 éves izraeli képes megtanulni, akkor nekem 20 évesen ne okozzon már gondot. Az oroszt még csak most kezdtem, eddig nem nehéz. Amivel szenvedek, az a német, de szerintem csak a rossz módszerek miatt, majd szerenték kimenni Erasmusszal német nyelvterületre,akkor biztosan megtanulom.
2012. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te tanulsz héberül?? :) Szeretném én is elkezdeni, ő lenne a 4. nyelvem, de eddig mindenhonnan azt hallottam, hogy nagyon nehéz. Akkor ezek szerint csak az írás az? Vagy? Te mit gondolsz egész konkrétan róla? Mennyivel másabb, mint a "hagyományos" nyelvek? Angolt, németet és olaszt tanultam eddig.
2012. dec. 26. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!