Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell azt mondani angolul...

Hogy kell azt mondani angolul hogy van valamim 1 hete?

Figyelt kérdés
I have something since vagy for 1 week? Vagy az is jó lenne, hogy egy hete kezdtem el valamit.
2012. dec. 14. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

ha időpont --> since

ha időtartam --> for

Tehát: for one week.

2012. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző jól mondta, de még hibádzik valami: ha már since/for-t használ az ember, akkor present perfect az igeidő, ha azt fejezi ki, hogy egy ideje már csinál valamit, és még nem hagyta abba (legyen szó akár birtoklásról vagy másról.)


Szóval: I have had ..(valami)... for a/one week.

vagy: I have done ...(vmi)... for a/one week. (Egy hete csinálok vmit)


Ha meg azt mondod, hogy egy hete kezdted el, akkor már egyszerű múlt kell, mert maga az elkezdés mint cselekvés lezárult, nem azóta is csak kezded :)

Az meg: I started ... a week ago.

(Aranyszabály, ami 100%-os: ha AGO van, az MINDIG egyszerű múlt)

2012. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hivatalos álláspont (és a nyelvvizsgákon egyedül elfogadott) tényleg az, hogy a sincs/for-nál kötelező a perfect-es igeidő, de a valóságban Amerikában, és az utca embere az angoloknál is meglépi azt, hogy csak egyszerű múltat használ ilyenkor, azzal sincs baj.
2012. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok megint.

Igen, igazad van, Amerikában szinte egyáltalán nem használják a present perfect-et, meg "az utca embere" is elhagyhatja.

Ez tényleg fontos plusz infó. A kérdezőn múlik, melyiket használja: ha nyelvvizsga kell, akkor fontos a sztenderd nyelv használata; ha csetelni akar, akkor jó lazán is :)

2012. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!