Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz nyelv a latin?

Mennyire nehéz nyelv a latin?

Figyelt kérdés
Bécsben fogok művészettörténetet tanulni, és a latin is a tárgyak között lesz. Nagyon nehéz? Bár ha nehéz, ha nem, muszáj lesz megtanulni. :-)

2012. dec. 11. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

3 kiló, 8 deka.

Most ere milyen választ lehet adni? Kicsit? Nagyon? Nem annyira?

2012. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Például könnyen tanulható, mint az angol, vagy nehezebben, mint például az orosz, francia. (Bár kinek mi a könnyebb, ez igaz)

Egyébként köszönöm az értelmes és felettébb hasznos választ :-)

2012. dec. 11. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ milyen szinten. Meg hát kinek mi fekszik. Nekem német után nem volt gáz, az angolosok szenvedtek vele. Sok a ragozás:)
2012. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz nyelv, az oktatási módszer pedig nem valami hatékony. Bár az osztrákról nem igazán tudok. A franciánál és az orosznál jóval nehezebb, sokkal inkább hasonlít a magyarhoz nyelvtanilag.
2012. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy magolós típus, nehéz, mert a nyelvtan kb. táblázatokból (meg ugye 200 kivételből) áll. A szavak kevésbé nehezek, mert a legtöbb nyelv onnan lopta (vette át) a fele szókincsét, szóval, ha használsz magyarban menő latin kifejezéseket, tudsz egy kicsit angolul, németül vagy franciául, nem lesz nagy kihívás.


És meg is éri tanulni, mert hasznos és szép! :)

2012. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia

Én suliban tanulom, most vagyok 6.-os. 5.-ben kezdtük.

Hát, nem olyan nehéz, bár nagyon sok benne a ragozás. Nekem az igék, igeragozás pl. könnyebben megy mint a főnév és a melléknév ragozások.

De tényleg szép nyelv, sokan meglepődnek, mikor kérdezik mit tanulok. Nekem tetszik!

2013. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 9. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!