Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi a különbség az angol...

Mennyi a különbség az angol középfok és a felsőfok között?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy nyelvtanilag nem kell sokat tanulni, akinek meg van a középfokúja, de kell több 100, több 1000 szót. Ti hogyan tanultatok a középfokú nyelvvizsga után? Valamint mekkora a különbség a két nyelvvizsga között? Vagy pár hét intenzív tanulással behozható?
2009. aug. 17. 09:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyival kiegészíteném, hogy még nincs meg a nyelvvizsgám, de szerintem sikerülne. Szeretném, ha jövő Júniusig sikerülne leraknom a felsőfokút.. 15 éves vagyok és az alap és közép fok között vagyok valahol. Nézek angol filmeket, angol felirattal vagy anélkül. (persze nem mondom, hogy mindent értek, de egyre jobban megy..) Jövő Január fele 10 órát (vagy, ha kell többet) fogok magántanárnál tanulni, hogy kiegészítsem tudásomat. Kiejtésemet a filmekből, kazettákból javítanám. Hetente 5 angol órám van. Tehát sikerülne szerintetek?
2009. aug. 17. 10:01
 2/8 A kérdező kommentje:
*Mármint sikerülne-e az angol felsőfokú? (Persze kicsit vissza kell szorítanom a többi tantárgyat) Bocsi a hosszú szövegért.
2009. aug. 17. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem elégedj meg a középfokkal és a többi tárgyat se hanyagold...

Én kint élek Angliában nagyon jól elboldogulok, de itthon még a középfokot se tudtam megszerezni, az egyik barátnőmnek felsőfokúja van és idegenvezető, de amikor kijött még az éteremben sem tudott rendelni.

Szerintem döntsd el, hogy igazi nyelvtudást akarsz, vagy csak nyelvvizsgát. Ha igazi nyelvtudás mellett döntesz, akkor örülhetsz, ha a középfokút lerakod valahogy

2009. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én már eldöntöttem, hogy lerakom, de azért köszi a választ. Persze középfokú is jó.. de én mindenféleképpen szeretnék sokat tanulni. És ha tanulok, akkor szeretném lerakni a nyelvvizsgát is, aztán itthon vagy külföldön - még nem tudom - haszonra váltom.
2009. aug. 17. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először a középfokúd legyen meg! Egyrészt, mert sikerélményt ad, és további kitartást a felsőfokúhoz. Másrészt, akkor már lesz biztos 35 pluszpontod (gondolom, érettségihez kéne). Utána még ráérsz a felsővel foglalkozni. És ugye a többi tárgyat sem kéne hanyagolni...
2009. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tippeket. Azért annyira nem hanyagolnám el a tanulást, minimum 4-es szeretnék lenni mindenből. Amellett pedig napi 1-2 óra angol (pl angol film nézése) + suliban 1 óra könnyen bele fér. Más este magyar filmet néz, én angolt.. ismeretlen szavakat megtanulom és kiejtés is javul.
2009. aug. 17. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha angolul nézed a filmet (én szinte mindig) angol felírattal is nézd ne magyarral, sokat segít az értésben.


A meséket simán nézheted felírat nélkül is, ha a középfok felé közelítesz minden szót értesz majd belőle (hisz gyerekeknek készült egyszerűbb nyelvezettel)

2009. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, angol felirattal nézem a filmeket :) eddig már vagy 6-ot megnéztem 3 napon belül :)
2009. aug. 19. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!