Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk angolban...

Mikor használunk angolban "will" és "going to"-t?

Figyelt kérdés

Megnéztem már 3 oldalon is, de totális ellenmondások voltak, ahogy összehasonlítottam őket.

Szóval valaki leírná egyszerűen, hogy mikor használunk will-t vagy going to-t a jövő kifejezésére?



2012. nov. 18. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom a "going to" az egy erősebb elhatározás, azaz olyan mint a "biztos hogy fogok vmit csinálni". A "will" az egy sima "fogok csinálni vmit".
2012. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a legegyszerűbb:


going to - előre eldöntött jövőbeni cselekvés, már tettél valamit az ügy érdekében; vagy látható jelei vannak a dolog bekövetkeztének

e.g.

I'm going to visit my grandma this weekend.

(be vagyon írva a naptárba, felhívtam a nagyit, bejelentkeztem)


will - on the spot decision, azaz ottan helyben, a pillanat hatása alatt döntöttem vala

- gyerekek, a nagyi telefonált, hogy ezer éve nem látott bennünket

- OK, I'll visit her.


lehet persze hosszan ragozni, de ez az alap

az elsőhöz még két klasszikus példa, amelyik mindenik nyelvtankönyvben szerepel (arra, hogy látható jele van, majdnem biztosan bekövetkezik)

- Look at those clouds. It's going to rain.

- She is going to have a baby.

(általában mindkettőnél rajz is, az egyiken súlyos esőfelhők, a másikon egy nagyon terhes néni:)

2012. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!