Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek kb.4 év alatt...

Szerintetek kb.4 év alatt hány nyelvet lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak pár nyelvet amit szeretnék megtanulni 4 év alatt.Angolul felsőfokon vagyok,szóval ez megadja az alapot,tehát csak a többi nyelv igényel több idő-és energiabefektetést.

Mondjuk az angol felső mellé az egyiket felsőfokon szeretném és közülük egy másikat közép vagy felsőfokon.

Ezesetben hány nyelvvel számítsak?Jó a nyelvérzékem nagyon ,azzal nincs gond.


2012. okt. 27. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Egyedül tanulnád? (Mert akkor számolj több idővel nyelvenként)Mennyi időd volna nyelvtanulásra?


Ez, látod, több mindentől függ, én most csak két tényezőt említettem.


(Lehet tudni, hogy melyik korosztályba tartozol?)

2012. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Angol(abból megvan ugyan a felsőfok)+francia=suliba

Orosz=itthon de szerintem különóRára is fogok járni,amúgy az édesapám anyanyelve,bár nem taníott meg de szerintem nekem könnyebb lesz,a cirilt már általános hatodikos korom óta tudom,egyedül tanultam meg

Amiket még kinéztem:Német=ezt majd mindenképp különtanárral szeretném

Ukrán=egyedül itthon de az orosz gondolom valamennyire megkönnyíti

Svéd=egyedül itthon


Ezeket válogattam ki.Ha jól tudom ennyi,habár már jómagam is képes vagyok elfelejteni :))

2012. okt. 27. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyet.
2012. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és kilencedikes vagyok.

Amúgy franciára elég időm lenne meRT suliba is meg itthon is van aki tud nekem segíteni

orosz az különórán,vagy itthon segítséggel és egyedül ,idő attól függ,különórán tuti hogy jobban tudnék haladni,de ha mást nem akkor hallgatni orosz műsorokat meg zenéket ilyesmit minden nap tudnék


A többit nem tudom.De ha addig nem jutnék olyan(közép)szintre akkor nyáron mindenkpp ráhajtanék valamelyikre.

2012. okt. 27. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Mit jelent számodra egy nyelvet "megtanulni", vagyis milyen szintre akarsz mindegyikből eljutni?


Valóban jól tudni egy nyelvet, többéves munkát igényel, így ha a minőségre utazol, akkor szerintem is egyet tudsz megtanulni.

2012. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Franciát egyedül tanulni szerintem kicsit rizikós. A kiejtés miatt. Egyedül tanuláshoz ezért inkább pl. a spanyolt vagy az olaszt ajánlanám.

Az orosz és az ukrán együtt kicsit necces, mert nagyon hasonlítanak, így könnyebb összekeverni őket, ezért talán nem egyszerre, hanem egymás után kéne tanulni őket.

A svéd mehet egyedül, de annak is a kiejtését kéne először rendbe tenni, ami segítség nélkül nehéz lehet.


Francia a suliban, orosz és svéd otthon, végülis mehet. De egyénfüggő.

Egyénfüggő az is, ki hogy halad, ha egyedül tanul. Én gyorsabban haladtam, mert míg a suliban olyanokat gyakorolgattunk sokat, amit nekem nem nagyon kellett volna, én ezt otthon kihagytam, és inkább azt gyakoroltam, ami nekem tényleg nehéz.

2012. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!