Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után meik nyelvet...

Angol után meik nyelvet könnyű megtanulni?

Figyelt kérdés
pl oroszt, franciát, vagy mit?
2012. okt. 23. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én franciát tanultam utána, és sokat segített, hogy rengeteg angol szó a franciából (illetve a latinból) ment át, mikor francia uralom alatt voltak. Valamint a nyelvtan is nagyon hasonlít.
2012. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
OLASZ! Nekem az OLASZ könnyen ment, mert a szavak nagy részénél az első szótag vagy szótagok az angol megfelelőjükkel azonos. Az olasz ragozás ugyan bekavart, de az ANGOL alap sokat segített.
2012. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:

Az újlatin nyelvek (olasz, francia, spanyol, portugál) könnyebbek angol után. Vagy pl. a holland, svéd. A német is kicsit, de a német nyelvtan elég sajátos, sok olyan van benne, ami az angolban nincs vagy nem úgy van.


Az orosz vagy más szláv nyelvek biztosan nem sokkal könnyebben angol után. Szerintem a francia áll legközelebb az angolhoz. Meg persze a holland, de az talán kevésbé felkapott.

2012. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!