Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I get it done. Hogy tudnánk...

I get it done. Hogy tudnánk pontosan lefordítani? Nem igazán megy nekem magyarosan lefordítani.

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Megcsináltattam.

Elvégeztettem.

Megjavíttattam.

2012. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 webnyelv ***** válasza:
Szövegkörnyezettől függ. Egyébként az, amiket az első írt. Ez a műveltetés kifejezése.
2012. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű jövőre vonatkozik. Így kiírva az lenne, hogy I'll get it done. (az ájl furcsén hangzik talán, nem is tudom)
2012. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megoldom.
2012. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ian Catman ***** válasza:

Műveltető, és (beszélt nyelvi) közeljövő vagy jelen idő (nem múlt), tehát "Megcsináltatom" vagy "megoldom" (azért beszélt nyelvi, mert a hivatalos angolban a jövő időnek nem felel meg, de mégis használják szélesskörűen - ahogy a magyar is jelen idővel, vagy jelen idő plusz időhatározóval (is) kifejezi a jövőt.

A műveltetőnek az a formája, amikor nem jelöli meg az alanyt, akiVEL elvégeztet valami.

"I (I'll) get it done" = (kb.) oké, meg lesz, megcsináltatom.

de ugyanez ha az is van, kivel, akkor:

"I have Jack done it" (Jack-kel megcsináltatom. Figyelem: szórend! "I have done Jack" az lenne, "megcsináltam Jack-et", ez már Present Perfect, mondhatja (slang-esen) fodrász, sminkes, vagy..maffiozó..:-)

2012. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!