Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják németül, hogy...

Hogy mondják németül, hogy alkalmazni valakit (munkahelyen)?

Figyelt kérdés
Azt szeretném írni, hogy Szeretném tudni, hogy alkalmazna e engem a téli szezonra.

2012. okt. 3. 10:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem, az én szótáram 73-as kiadásu.


Írdd be a googliba, hogy: "Einstellungsgespräch" kapsz 169000 választ....:)

2012. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 webnyelv ***** válasza:

Tényleg nem kötözködni akarnék, de az Einstellungsgespräch és az az ige, hogy valakit alkalmazni, nem ugyanaz. Nagyon megnyugtatna valami hivatalos, nyomtatásban megjelent nyelvkönyv, szótár vagy valami, amiben benne van, hogy alkalmazni valakit munkahelyen egyenlő anstellen ill. einstellen. A korábbi kéziszótárban einstellen, a frissebb kisszótárban anstellen van, hát ha valami, akkor ezek lennének a leghitelesebb források, de ezek is eltérnek. :( De legalább az 1000 kérdés 1000 válasz könyvben lenne benne az Arbeit témakörnél, de nincs...

Te ezt így tanultad valamikor, hogy ez einstellen? Én ezzel a szóval németül eddig még nem találkoztam, se anstellen, se einstellen formában.

2012. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, így tanultam. 40 éve élek németországban, ezalatt az ember megtanulja...:)))Szóval, nekem is elhiheted...:)))
2012. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Húú.. régen néztem az oldalt :D Köszönöm a sok választ! :) Végül einstellen-el írtam :) Felvettek amúgy dolgozni a helyre, de biztosan nem ezen múlt. :) Önöző formában írtam egyébként, de valóban nem írtam oda. Viszont mégegyszer köszi mindenkinek :)
2012. okt. 14. 21:46
 15/16 anonim ***** válasza:
Szívesen!..:)
2012. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pincérnek vettek föl?
2017. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!