Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják németül, hogy...

Hogy mondják németül, hogy alkalmazni valakit (munkahelyen)?

Figyelt kérdés
Azt szeretném írni, hogy Szeretném tudni, hogy alkalmazna e engem a téli szezonra.

2012. okt. 3. 10:23
1 2
 1/16 webnyelv ***** válasza:

Szerintem: anstellen


Az angol to employ megfelelője elvileg:

[link]


Ich möchte wissen, ob er/sie mich anstellen würde.

2012. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én einstellen-t találtam, de nem mindenhol írja annak. Nem akarok rosszat írni..

2012. okt. 3. 12:07
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia webnyelv!


Ich möchte wissen, ob er/sie mich anstellen würde.

--------

Itt inkább az Önözö formát kellene írni.

És nem anstellen, hanem einstellen.


Ich möchte wissen, ob Sie mich für die Wintersaison einstellen würden.

2012. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 webnyelv ***** válasza:

Azt nem tudom, a magázó vagy a sima E/3-ra gondolt-e a kérdező, de a magázó úgy van, ahogy írod.


Angestellte = alkalmazott (akit alkalmaznak), ezért is gondoltam, hogy anstellen = alkalmazni


Az 1991-es Halász Előd-féle szótárban az van, hogy alkalmaz (felfogad): anstellen. Próbáltam az 1000 Fragen, 1000 Antworten könyvben is megkeresni ezt a szót az Arbeit témakörben, de eddig nem találtam.

2012. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia webnyelv!


Azért javasoltam az Önözö formát, mert gondolom nem pertuban van vele. Amúgy tényleg nem derül ki a szövegböl, hogy du vagy Sie.

-----------

Angestellte = alkalmazott (akit alkalmaznak), ezért is gondoltam, hogy anstellen = alkalmazni

------

Ez igaz, de az Angestellte/r is "eingestellt wird" a munkahelyen. Az "anstellen"-t ilyen formában lehet használni: "Stell dich nicht so an!" vagy: "Du brauchst dich nicht so anstellen, wie ein dummer Junge. Es steht dir gar nicht gut." Tehát valamihez hozzá állni. Pl.: Ich werde die Beiden für die Arbeit anstellen, die ich selber ungern mache.Ehhez nem szükséges felvenni öket a munkahelyre, ezek ketten lehetnek a kollégáim is.

Viszont: Ich werde zwei Tageslöhner anstellen. Fel fogok bérelni két napszámost, de nem alkalmazottként.

2012. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

webnyelv,


ha már felhoztad Halász Elödöt, nekem a kéziszótár van meg töle 1060 oldal. A 166/167. oldalon ott van a szó, hogy:einstellen [h] I (vf) 1.(be)állít; (be)helyez, (be)tesz 2. beállít/-igazit, szabályoz 3.munkába állít, beállít,alkalmaz 4. meg/beszüntet, abbahagy,szüneteltet

II. (v.refl.)sich~ 1.beállít, megjelenik,jelentkezik 2.beáll valamire (lelkileg) felkészül

---------

Außerdem vor der Einstellung gibt es noch das Einstellungsgespräch mit dem Chef....:)))

2012. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 webnyelv ***** válasza:
Ok, a kéziszótárban biztos jól van. De azért nekem megnyugtató lenne még egy forrás, amit ezt megerősíti, mert én eddig csak anstellent láttam mindenhol. :$
2012. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Itt próbáltad már?


[link]

2012. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 webnyelv ***** válasza:

Igazából ezekben a netes szótárakban nem bízom 100%-osan. Szerintem az a szótár, amit az 1. hozzászólásnál linkeltem, megbízhatóbb. Jó lenne német szövegben látni a szót...

Jó, nem kötözködni akarok, nem azért.

A kéziszótárad mikori kiadás? Én a kisszótárban néztem, ami 1991-es. A kéziszótárad frissebb?

2012. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 webnyelv ***** válasza:
Bár végülis azt sem lehet kizárni, hogy az anstellen és az einstellen is jó.
2012. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!