Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nekünk Magyaroknak melyiket...

Nekünk Magyaroknak melyiket könnyebb megérteni? Az amerikai vagy brit angolt?

Figyelt kérdés

Melyiket egyszerűbb megérteni?

És mi a legszembeötlőbb különbség a két akcentus között?


2012. okt. 2. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ melyiket gyakorolod be !!!



Szerintem az Amerikai JOOBBB !!!!!

2012. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyanok számára gondoltam hogy melyik könnyebb, akik csak gimnáziumban tanulták az angolt.
2012. okt. 2. 18:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából teljesen mindegy, többnyire natív embere válogatja, hogy kit hogyan lehet megérteni.

A legszembetűnőbb különbség? Az egyetlen hang, az "R".

2012. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nincs közte komoly különbség, a brit az "eredeti" az amerikaiban szinte csak máshogy írják a szavakat pl elevator helyett lift, share helyett stock, colour helyett color meg kifejezések. az akcentus között meg nem különül el élesen, mert pl az angolok meg skótok is brit angolt beszélnek de mégis más akcentus, de van itt egy oldal: [link]
2012. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tényleg az R. Nem tudom előző hozzászóló volt-e Skóciában, mert akkor meg tudna néhány dolgot osztani velünk.
2012. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem voltam még, csak Angliában, de ott beszélgettünk egy skót csoporttal és erősen érezhető volt a kiejtési különbség :D
2012. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 webnyelv ***** válasza:

Szerény véleményem szerint az amerikaiak érthetőbben beszélnek, talán kicsit tagoltabban, nem nyelik úgy el a hangsúlytalan hangokat, vagy nem tudom. Pedig ott van nekik az a "legyintő hang" is néha a T helyett (pl. a daughTer szóban), mégis.

Viszont, mivel mindenhol a brit angolt tanítják, elméletileg azt kéne könnyebben megértenünk.

2012. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én imádom a brit kiejtést de sajnos nem értem mit mondanak, az amerikait megérteni nekem sokkal egyszerűbb, valami miatt tisztábbnak tűnik. De nagyon megakarom tanulni/szokni a britet. Itt egy brit film és alig tudom érteni.

http://www.youtube.com/watch?v=A2AGq-LDULI

Ti hogy vagytok vele?

2012. okt. 3. 17:42
 9/13 webnyelv ***** válasza:
Szerintem is érthetőbb az amerikai. Csakugyan az lehet, hogy bizonyos hangokat nem nyelnek el. Pl. az advertisement és az address szó jó példa erre, a brit angolban jól elnyelik az elejét, az amerikaiban pedig teljes magánhangzót ejtenek. Szótárban meg is lehet nézni a kiejtésüket.
2012. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Először is kedves webnyelv te is érezd magad letolva mert az amerikai angolt jobban megérted vagy jobban szereted. XD


Kedves kötözködő (3. hozzászólás azt hiszem)Te aztán nagyon sokat tudsz a 2 nyelv különbségéről. Hallgasd már meg a 2 nyelvet szinte 2 külön nyelv kiejtésben GB wóthöö (water)

USA vádörrr (water) GB tícsöh( teacher) USA ( tícsörrrr)

az összes ehhez hasonló szavak : map GB sokkal inkább máep USA meeeeap ugyanúgy a crap a past (USA peeest GB paaaast) stb. Gb at the weekend USA on the weekend . Az amerikai inkább a Past simple használja (sok esetben) amit már a brit bőven Present Perfectel mondana. USA Kilometer Brit Kilometre

Center or Centre.

Az amerikai sokkal lazább nem olyan szigorú és persze sokkal logikusabb.


Mi előtt másba kötsz bele gondolkodjál::

Olyan nem fordulhat elő hogy valakinek a rokona kint élt az Egyesült Államokban és egész véletlen haza jött és megtanított a legkedvesebb unokaöccsét angolul

(és hát való színű hogy nem a brit angolra)

Jé még olyan is történhet hogy valaki csak amerikai filmeket néz egész nyáron mert jobban tetszik neki az a kiejtés és mit ad az isten hozzá szokik a füle az amerikai angolhoz megtanulja az amerikai szlengeket kifejezéseket.


Azt hiszem ehhez tényleg órási nagy csodára van szükség .......

2012. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!