Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtudná bárki "tanulni" a...

Megtudná bárki "tanulni" a brit akcentust?

Figyelt kérdés

Pl. ha kikoltoznek Angliaba ,akkor hosszu tavon ralehetne erezni ?


Ugy erzem hogy egy akcentus se menne ,neha felolvasok valamit es visszajatszom de az nagyon gaz.



2012. szept. 29. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A brit akcentrusra általában nem nehéz ráérezni. Rendszerint hetek, vagy hónapok kérdése a legtöbb embernek, de olyan is van, akinek sehogy se megy; valaki meg nem fogallkozik ilyennel.
2012. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Most ne is haragudj, de azért brit akcentus, mert a britek úgy beszélik az angolt. Ha kint élsz pár évtizedet, talán te is hasonlóan fogsz beszélni, de alapvetően a saját anyanyelvedből eredő beszédformát nem lehet levetkőzni. Őket meg szerintem pont nem izgatja, hogy brit akcentussal beszélj. Kommunikálj szépen, érthetően és kész. Nem kell ezen ennyit agyalni.
2012. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet. Én két évet éltem kint, és olyan szintre sikerült hozni, hogy a végén már megkérdezték, hogy helyi vagyok-e. De nekem jó a hallásom, annyira, hogy később az standard amerikait is elsajátítottam.

De ne agyalj ezen, nem az akcentus a lényeg, hanem az intonáció. Vannak olyan szakemberek, akik 20-30 éve oktatnak egyetemen, és még mindig erős dialektussal beszélnek. Nem lesz ettől senki se több se kevesebb.

2012. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem is az csak nagyon tetszik :P
2012. szept. 29. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ott van pl. Tellet Ede, vagy Neumann János. Őnekik sikerült levetkőzni.
2012. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!