Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki ezt szépen...

Segítene valaki ezt szépen lefordítani? You may advise your mother that henceforth I shall have a decent breakfast downtown for 40 cents!

Figyelt kérdés
egy lakó mondja a tulaj lányának
2012. szept. 28. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:

tudom, hogy tovább zuhan egyébként is kétes népszerűségem, de ezekre a "szépen lefordítani" dolgokra mostanában mindig az jut eszembe, hogy talán nekem is fel kellene tennem a könyvet így mondatonként

nem tudom, mi ez, de ha műfordítás, akkor nagyon kellene a szövegkörnyezet (ha nem, akkor meg minek szépen - különben is, mit csinálsz Te, ha mindjárt szépre fordítják?)

miért is?

henceforth: ezentúl; továbbiakban; mától fogva

de hogy a fenti szövegben minek fordítanám, az az egész helyzettől, a könyv (film, akármi?) hangvételétől függ

nem szépen csak ennyi:

Ezt javasolhatod az anyádnak, én azonban mától a belvárosban fogok enni, ahol mindössze negyven centért egészen tisztességes reggelit kapok.


amanóba, ez elsőre se jött össze se szépre, se szó szerintire...

helyzettől függően lehet, hogy megváltoztatnám az elejét:


Ezt nyugodtan javasold az anyádnak, de én a belvárosban egészen tisztességes reggelit kapok mindössze negyven centért. (Mától fogva én ott eszem.)


... ja, meg a végét

de az is lehet, ha éppen benne vagyok a szövegben, valami "egészen más" jönne ki belőle


bocsi a túlszövegért, de ezzel én el is dugultam - kedves jó angolosok, Tiétek a pálya, ami a szép fordítást illeti


sok sikert, bármi is ez


:)

2012. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jaj tigi, tigi - szórend!


de (én) negyven centért tisztességes reggelit kapok a belvárosban, ezentúl ott eszem


(így jobb, és így a sallangszavakat is el lehet hagyni - asszem, betenném az ént (az anya miatt)


:)

2012. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. De miért lenne kétes a népszerűséged?
2012. szept. 28. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:

na hallod, 95%-ról sikerült leküzdenem magam pusztán azzal, hogy van véleményem, s ennek hangot is adok; s noha nem a százalékokért segítek, ha tudok, s nem is ez életem központi kérdése, hazudni sem fogom, hogy nem érdekel - igenis jól esik a pozitív visszajelzés -- ez van

:)

2012. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnállak tigi :'(
2012. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
:-*
2012. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kitaláltam....Tájékoztassa az édesanyját arról/afelöl
2012. okt. 1. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!