Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül olvasás során ha nem...

Németül olvasás során ha nem értem a szöveget szótárazzak vagy olvassak tovább?

Figyelt kérdés

Középfokú szakmai nyelvvizsgával rendelkezem német nyelvből, de tovább szeretném fejleszteni a készségeimet és képességeimet. A nyelvtannal nagyjából tisztában vagyok,de a szavakkal hadilábon állok. Egy ideje elkezdtem a gyakorlást, sok szó beugrott, viszonylag sok meg is marad a fejemben.

Arra gondoltam, olvasással megpróbálom bővíteni a szókincsem.

Hogyan lássak neki?

Ha nem értem a szöveget szótárazzak vagy olvassam tovább úgy, hogy nem sok mindent értek a szövegből? Napi szinten mennyi időt fordítsak rá és kb mikor? (este, lefekvés előtt vagy napközben mikor van egy kis szabadidőm)


Köszönöm a hasznos válaszokat!


2012. szept. 18. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem érted a szöveget, szótárazz. Ha csak 1-1 szót nem értesz, akkor találd ki a szövegkörnyezetből, ha nem megy, szótárazz. Szerintem.


Hogy mennyit? Amennyi időt te tudsz rá szánni, magadnak kell ezt eldöntened.

2012. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. szept. 19. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a célod. Ha a beszédkészségedet és a szövegértést akarod gyakorolni, akkor ne szótározz, hanem átlagos tempóban, esetleg gyorsabban, olvassál. Ha viszont a szókincsdet akarod felfejleszteni, akkor minden egyes szót lapozz fel a szótárban. Ha meg a szöveg megértése a cél, akkor csak a fontosabb szavakat, ekkor persze nem biztos eldönteni, hogy melyek is a fontos szavak, de általános szabály, hogy az alanyi rész és az állítmányi részt szűkséges megtalálni az egyes mondatok megértéséhez. Ez utóbbi esetben érdemes több időt is rászánni a szövegrészekre, mert ezzel pedig a "kitalációs" képeszségedet tudod fejleszteni.

Hogy végül is melyik strtégiát választod persze leginkább a szöveg nehézségétől függ.

2012. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából B2 szakmai nyelvvizsgám van már 2 éve, könnyen ment, elsőre meglett, de az intenzív nyelvtanulás csak a vizsgáig tartott, aztután váltottam egy másik nyelvre (angol), de munka mellett már azzal se volt több időm foglalkozni. B2 szakmai van mindkettőből, a némettel szeretnék továbbmenni, általános felsőfokú a cél, biztos nyelvtudással, bő szókinccsel. Határidő nincs, csak magam miatt csinálom. :)

2012. szept. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!