Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri leérettségézni angolból?

Megéri leérettségézni angolból?

Figyelt kérdés
úgy terveztem hogy angolból nyáron lenyelvvizsgázok és ha már a nyelvizsgám meglenne akkor érdemes az érettségit is letenni belőle? mert elsősorban franciából szeretnék érettségizni, 11.es vagyok.

2012. szept. 3. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Oké, még nem vagyok jártas a témában, és bocsi, hogy nem válaszolok tutira, de az plusz pontot ad, nem?

Bocs az offért, de nem tudom, hogy a nyelvvizsga és érettségi egyre megy e. Szerintem nem, mert unokatesóm vagy két éve nyelvvizsgázott németbõl középfokon,most meg német felsõfokú érettségire készül....

2012. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Felsőfokú érettségi nincs.

Egyébként, ha a francia érettségid jobb lenne, mint az angol, akkor nem kell, vagy nem éri meg angolból érettségizned.

2012. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előrehozottan megéri, mert akkor legalább átéled egyszer, hogy milyen is egy ilyen, de 12-dikben már csak plussz teher lenne. Ha sokkal jobb vagy franciából, akkor nem éri meg.
2012. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 webnyelv ***** válasza:

Érdemes mindkét nyelvből érettségizni, és akkor más választható érettségi tárgyat nem kell tanulgatni helyette.

Én is ezt csináltam, a nyelvek jól mennek, két nyelvből érettségiztem, alig kellett rá készülni, és nem kellett így vmi gagyi választható tárgyból érettségiznem, amiből éjjel-nappal magolhattam volna a logikát nélkülöző konkrétumokat, amit érettségi után úgyis elfelejtek.

Igaz, ez már régen volt, most már nem tudom, hogy van ez a választható érettségi tárgy dolog.

Viszont ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgáért és érettségiért nem adnak mindkettőért plusz pontot.

2012. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez a gondolatmenet ugrik, ha olyan szakra jelentkezik, ahol mást tárgyat kérnek, pl. orvosin ilyen esetben 8 tárgyból kellene vizsgáznia.
2012. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, 7.
2012. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. amúgy én úgy tudom h egy természettudományi tantárgyat kell választani mindenképpen, de már olyat is hallottam hogy ezt el fogják törölni. lehet h akkor most megprobálom az angolt előrehozottan és akkor majd a francia következő évben
2012. szept. 5. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem vezették még be ezt, de tervezgették valóban...Ha így folytatódnak a dolgok, akkor neked már simán kötelező lehet.
2012. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 webnyelv ***** válasza:
100%

5. Természetesen függ ettől is, erről nem írt a kérdező. Orvosira valószínű biológiából, fizikából vagy kémiából érettségizne.

Amúgy abból a nyelvből érettségizz, amelyik jobban megy, jobban tetszik!

2012. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Természettudományos tárgyak: leginkább földrajzból érdemes menni
2013. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!