Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szókincs fejlesztése angolból?

Szókincs fejlesztése angolból?

Figyelt kérdés

Úgy kb. B1 szinten vagyok. Legalábbis ami a nyelvtant illeti. A szavakkal kicsit el vagyok maradva, és nem tudom, hogy fejlesszem. Olvasok meg nézek filmeket is, és már vettem észre némi javulást, de azért ez még mindig nem az igazi. Hallottam a Rosetta Stone programról, hogy az hatásos a szókincset illetõen, de nem tudom, hogy ezen a szinten is jó e, vagy sem.

Meg amúgy valami olyanra gondoltam, hogy témakörök szerint lehet tanulni a szavakat és aktívan, nem passzívan.


2012. szept. 2. 18:03
 1/2 rajcziz ***** válasza:

Javaslom az úgynevezett "flash cardokat". Ez lényegében egy cetli, egyik oldalán a szó magyarul, másik oldalán angolul. Ez elsősorban arra jó, hogy a szavak beivódjanak a tudásodba. Nem kell őket papíron tartani, van egy jó kis program, az Anki, ez automatikusan előszedi a kártyákat időnként, hogy biztos el ne felejtsd őket (kiválasztod, hogy mennyire könnyen jött elő a szó, és az alapján megmondja, hány nap múlva kell újra elővenned).


A másik megoldás a képes szótárak használata (egyáltalán nem gyerekes dolgok). Használhatsz szólistákat, de nézz utána a neten az "Iversen módszernek" (Iversen method). Remekül működött nálam.


Azt is megcsinálhatod, hogy mész az utcán vagy bárhol máshol és amire ránézel, megpróbálod megmondani a nevét angolul. Ha nem tudod, lejegyzed valahova a szót és utána megtanulod, és ha legközelebb arra jársz, akkor már fogod tudni.


A filmek nézése észrevételeim szerint inkább a beszéd folyékonyságát javítják és a beszélt nyelvről szerzel ismereteket. További tippekért látogass el a how-to-learn-any-language.com oldalra, ott a fórumon egész biztosan találsz rengeteg jó tippet nemcsak az angol nyelvvel kapcsolatban.

2012. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rajcziz ***** válasza:
Ja igen, még egy ötlet: ha szoktál magadban gonolkodni, beszélni, akkor tedd ezt angolul! A hiányzó szavakat pedig tanuld meg. Ugyanezt a hatást éred el, ha jársz angol chatoldalakra.
2012. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!