Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol sorozatokat hogyan...

Angol sorozatokat hogyan nézzem hogy fejlődjek angolból? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

fejlődni akarok, és azt olvastam hogy az angol sorozatok jobbak mint az amerikai ráadásul nyelvizsgán is a brit angol t kedvelik jobban bár nekem már megvan a középfokú.

hogyan érdemes nézni milyen szinkronnal milyen felirattal?

VAn olyan aki így fejlődött?

várom a tapasztalatokat!



2012. aug. 25. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Angol szinkron, angol felirat.
2012. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen ezt olvatsam máshol is de így honnan tudom hogy mit jelent, avgy szótározzam ki előtte az ismeretlen szavakat?
2012. aug. 25. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell minden szót tudni, egy idő múlva bőven érteni fogod :)
2012. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a sorozat személyes preferencia kérdése. amit szeretsz, és populáris, ahhoz van felirat magyarul és is angolul is.


én pl a csengetett mylordot eredetileg magyarul néztem, aztán kikölcsönöztem angolul is, és teljesen más élmény volt. persze felirat nélkül, mert úgy a történésekre figyelsz, és nem olvasol.


kezdésnek valami lassú tempójú, kevés szlenggel operáló sorozatot ajánlok. pl. a downton abbey.


aztán esetleg lehet az ultrapopuláris game of thrones, de abban elég sok a kitalált, idegen szó.

2012. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én az ifjaimnak azt szoktam mondani, hogy kezdjék olyannal, amit már ismernek magyarul - aztán nézzék angolul magyar felirattal, angolul angol felirattal, magyarul angol felirattal -- lehet variálni (jó buli, ha van az embernek ideje), nyilván filmtől, nehézségtől függ


ha van BBC Worldöt (asszem, most így híják) iktasd be az Eastenderst -- a szappanoperák a legjobbak a mindennapi szókincs fejlesztésére, a többinél nyilván ízlés kérdése, ha a sci-fit szereted, ne Robin Hoodot nézz és fordítva :)


én annak idején mindent néztem, és talán soha nem tudtam olyan jól angolul, mint amikor a Sky One ment éjjel-nappal -- azóta is hiányzik az a csatorna, nem tudja pótolni ez a sok száz...


sok sikert

:)

2012. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha van középfokúd ezt a problémát magadtól kellene megoldanod... nekem nincs semmim és angol felirattal értem.

Szavakat így elég nehéz tanulni, bár ha sokat használnják megjegyzed, de a ritka szavakat szerintem esélytelen.

Ha szavakat akarsz tanulni akkor magyar felirattal nézd, és örülj ha + 5 szót megjegyzel :)

Ha meg nem használod az új szavakat teljesen értelmetlen az egész, mert elfelejted.

2012. aug. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én megnéztem szinkronizálva a jóbarátokat vagy 7-8x, most eredeti nyelven, angol felirattal nézem - igaz kissé csalás a dolog, mivel alapjáraton tudom, hogy mit mondanak. :)
2012. aug. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg olvasni se árt sokat, ott van is időd kiírni az idegen szavakat.
2012. aug. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL1FCB09F2357288E4


Kiejtést lehet gyakorolni magnó hallgatós biztosan jobban fog sikerülrni próbáld meg leírni a szavakat angolul amit hallasz.


Ne csak nézd mert úgy nem sok értelme van.


Ismételd is.

2012. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!