Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy juthatnék el felsőfokra...

Hogy juthatnék el felsőfokra (C1) angolból?

Figyelt kérdés
Az angoltanárom szerint valahol a B2 fölött vagyok, de persze ez nem elég egy rendes IELTS nyelvvizsgához. Leérettségiztem, és jelenleg nem állunk úgy anyagilag, hogy egy komoly magántanárt vagy tanfolyamot finanszírozhassunk. Ha valakinek van tapasztalata, saját története ezzel kapcsolatban, nagyon hálás lennék, ha megosztaná.

2012. aug. 30. 12:11
 1/2 ttiittaa ***** válasza:
81%

rengeteg olvasás (mindent: newsweek, national geographic, szépirodalom innen ingyen dögivel: [link]


filmnézés (bármi, ami érdekel, régi filmek, újak, dokumentumfilmek, rövidfilmek, youtube-on is van rengeteg, pl

http://www.youtube.com/watch?v=K4JhruinbWc

a differenciálműről, de jöhet bármi!!!)


beszélgetni, amennyit csak tudsz, skype-on, élőben, amire van lehetőséged, lehetőség szerint anyanyelvivel, bár megjegyezném, hogy veled kb azonos szinten levőtől is rengeteget lehet tanulni, igen hamar észreveszed a hibáit, és okos ember a máséból tanul...


a writing szerintem a legkönnyebb, sample writing-ot minden műfajhoz találni, jól be kell gyakorolni őket,egy csomó gyakori szófordulatot talonban tartani (meg persze nem árt a szókincs sem, méghozzá rendszerezve, hogy bármikor tudd egy phrasal verb formális párját: pl deal with - tackle, ilyenekre gondoltam, de ne csak informális-formális párokat, hanem szinonímákat is...)


sok grammar practice-t találsz online is (megspórolhatsz egy csomó pénzt, régen erre nem nagyon volt mód :-()

[link]

(michael vince-t én nagyon bírtam!!!)

ajánlom még:

Thomson-Martinet: A Practical English Grammar (book) +

Exercises 1-2

ez szintén letölthető (rengeteg fent van, most nincs időm bíbelődni vele, hogy melyik a ténylegesen letötlhető, de ha kell átküldöm...)


Michael Swan: Practical English Usage

ez úgyszintén


és ajánlom a BC honlapját:

[link]

prepare menüpontot... nagyon fontos, ha ilyen tesztet szeretnél, magávan a teszt formátumával, az időkorlátokkal mér rutinod legyen, az félsiker!!! Tapasztalat: hiába tudsz mindent és vagy 100% profi, ha először találkozol egy feladattípussal, nagyon gáz. Kevesebb tudással is több esélyed van rutinnal a hátad mögött :-)


Listeninghez gyakorolni (listening practice testeket találsz a neten sokat, +naponta rutinként elllo.org-ról, itt vannak az advanced passage-k:

[link]

ha első hallásra gáz, akkor lépj egy szintet vissza, hamar bele fogsz rázódni!)


Biztos vannak az általam ajánlottaknál jobb könyvek/weblapok is, én ezekkal készültem (+Masterclass advanced+proficiency, CPE-t tettem...)


Ha már ilyen szinten vagy, szerintem felesleges a tanár, magadtól is boldogulsz (writing-jaidat kell ellenőríztetned + topic discussion-höz nem árt segítség, de ez csak pár óra, ha már a "küszöbön" állsz!!!)


Speaking-hez nem árt tudni jó kis "turn taking" kifejezéseket, sokat találni "conversation and turn taking "alatt (szóbelin a discussion közben nagyon nézik, hogy mennyire tudod dobni illetve elkapni a labdát...)


Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem lesz, amit fogsz tudni használni belőle...

2012. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

slow clap actually , én még a camridge esol-hoz

[link] ezt

2012. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!