Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Titeket is idegesített mikor...

Titeket is idegesített mikor még csak egy nyelven tudtatok? Vagy aki most van ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés

Én csak angolul tudok,de mostanába kezd idegesíteni.Közbe az is bennem van hogy azt is jó lenne nagyon jól tudni(középfokom van és felsőre készülök).

Még szeretnék franciául minimum középfokon,de ha lehetne jobban akkor jó lenne.Meg még 2 nyelvet tervezek.Más is járt már így hogy idegesítette hogy csak egy nyelven tud?

Én akkor nagyobb biztonságban érezném magam ha többet tudnék és jól.

Amúgy tizenéves vagyok,ha számít.


2012. aug. 24. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én annó németet tanultam, abból érettségiztem és tettem nyelvvizsgát. Azóta angolul tanultam, szintén nyelvvizsga megvan, de ez is bőven elég lenne egymagában ahhoz, hogy megértessem magam.

Szóval nem, engem nem idegesített és nem is idegesítene, ha csak angolul tudnék.

2012. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Idegesít, de ez van. Nem tudok még egy nyelvet megtanulni.
2012. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem nagyon idegesít, főleg hogy csak EGY nyelven tudok: Magyarul. Semmi idegen nyelvet nem beszélek...nem tudom megtanulni...sokszor sírok is miatta. Mert okos vagyok( ha szabad most ilyet mondanom magamról) Hiszen van emelt matekom, emelt infóm (mind kettő 5-ös) és a BME-re készülök... de diplomám nem lesz...:( Mert nincs nyelvvizsgám...és ez a világ legszrabb dolga, mert képtelen vagyok megtanulni...pedig tanulom de semmi:( Nem értem minek kell:(
2012. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló!


Hogy érted azt, hogy nem tudod megtanulni az angolt?

A nyelvtannal van gondod, a szóbeli szövegértéssel, írásbeli résszel? Konkrétabban mivel?


Írhatsz privátban is.


Egy angoltanár

2012. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én hallgatok néha angolt tv-ében.

töltögetek video corse videókat.


De valahogy nem marad meg benn másnap kimennek a dolgok.

engem az idegesít hogy nem tudok olyan jól hogy magamtól fordítsak dolgokat stb. Már egy új szó is zavar mi lehet a jelentése.

2012. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as, azért elég messze van még az a diploma, addig csomó időd van nyelvet tanulni, én BME-s vagyok, itt is fel lehet venni az angolt, egyébként még egy csomó diáknak nincs meg egy nyelvvizsgája sem. Vagy ösztöndíjjal, ill. egyéb segítséggel kimész félévre vagy nyárra Angliába, és hipp-hopp meg is lesz a nyelvvizsga.


A kérdéshez: angolból megvan a felsőfokúm, tényleg jó vagyok belőle, egyszerűen szippantom magamba, nem tudom, hogy miért van így, de nem panaszkodom. Viszont 4 évig tanultam franciát, abból semmire sem emlékszem. Engem zavar, hogy nem beszélek több nyelvet, most spanyolul, olaszul vagy németül szeretnék megtanulni, a tanulmányaim miatt a német lenne a legjobb.

2012. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek:)csak biztatni tudok mindenkit;))
2012. aug. 25. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves 3., ha sikerül a BME-re bekerülnöd az első úgyis az lesz amit megtanulsz, hogy kellő szorgalommal BÁRMIT meg lehet tanulni. Nincs ez másként a nyelvvel sem. Azt gyanítom, hogy borzalmas tanáraid lehettek, akik sosem tudták veled megszerettetni a nyelvet. Ez nem a te hibád, és ezen lehet változtatni.
2012. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!