Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jelen helyzetben miből lenne...

Jelen helyzetben miből lenne érdemesebb nyelvvizsgáznom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 12 évig tanultam németet, a szóbeli középfokúm megvan, az írásbeli nincs.

Viszont 6 éve egyáltalán nem használtam, tehát nehezemre esne megszólalni.


Nulláról indulva 3 hónap alatt letettem az alapfokú angolt. Azon gondolkodom, hogy nem lenne-e jobb, ha inkább az angolt "ütném", ameddig meleg, és esetleg abból tennék le egy középfokot.


Kérdés, hogy ez mennyi időbe telne feltornázni magam egy erős középszintre angolból? Vagy inkább erőltessem a németet?


Köszi a válaszokat.


2011. aug. 15. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a képességeidet, de egy normál embernek normál tempóban kb. 2 év eljutni középszintre.
2011. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Annyi időm nincs:) Akkor azt hiszem maradnom kell a németnél.

Köszi!

2011. aug. 15. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

1 év alatt abszolválható a középfok angolból, a nulláról. Azért a két év kicsit túlzás... Ha tényleg minden nap leülsz tisztességesen tanulni, főleg, hogy az alapokat is tudod, akkor most 8-10 hónapnál nem kéne, hogy tovább tartson. Ez persze csak papírt jelent. Mármint a vizsgán biztosan átmész, de amit ők középfoknak hívnak... szal nyugodtan maradj az angolnál, ha 12 évig kínlódtál a némettel és még mindig nincs középfokod akkor nem biztos, hogy érdemes. 6 év felejtés után max ott tarthatsz mint angolból. (szomorú, hogy elhanyagoltad egyébként).


Én azt mondom vágj bele az angolba, oldj meg sok feladatot, hogy a nyelvtant gyakorold de szabadidődben nézz filmeket, különböző felirat+szinkron kombinációkkal, abból borzasztó gyorsan lehet tanulni. Hiszen egyfolytában anyanyelvi beszélőket hallgatsz és a felirat révén érted/látod hogy mit beszélnek. Én ezzel a technikával készültem az előrehozott érettségire, később a középfokú nyelvvizsgára, később az emelt szintű érettségire, később a szakmai középfokra majd ezután a felsőfokra is. És fontos, hogy ne "nyűg" legyen, meg ne "valami amit meg kell tanulni", hanem a kommunikációd eszköze, ezen a nyelven érts és beszél amikor csak tudsz. Ez a legjobb tanács amit adni tudok (:

2011. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"minden nap leülsz tisztességesen tanulni"

ez nem normál tempó, hanem intenzív:P

én normál tempóra értettem.

2011. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egen, rettenetesen szégyenlem magam a német miatt, mert tényleg jól ment. Viszont az origó írásbeli akkoriban sehogy sem sikerült és teljesen elvette a kedvem az egésztől.


De ma már van mindenféle; TELC, ECL és társai amiket mérföldekkel könnyebbnek találok az origónál.

2011. aug. 16. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!