Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a spanyolok nem ejtenek...

Ha a spanyolok nem ejtenek "Zé" hangot, akkor a foci kommentátorok miért mondják "Zé-vel" a neveket?

Figyelt kérdés
És ha a "ge"-> az HE-nek kell ejteni, akkor miért "Zserárd Piqué-nek" ejtik sokan?

2012. aug. 23. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudnak spanyolul....
2012. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen nemzetiségű focistákra gondolsz, de feltételezem, hogy a külföldi neveket ők is igyekeznek annak megfelelően kiejteni. Mi magyarok vagyunk, ahol a "ss"=hosszú ess. Mégis azt mondjuk pl a Messi nevénél hogy messzi és nem azt hogy messi. A Piqué meg nem tudom milyen származású, de ha francia vagy katalán vonatkozása van a nevének, akkor korrekt a Zserár kiejtés, ebben az esetben el tudom képzelni.
2012. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

az ő nevét tényleg Zserárdnak kell ejteni, a katalánok így ejtik: (katalán nyelven, kiejtése: [ʒəˈɾar piˈke])


[link]


Z-vel meg gondolom azért mondják a neveket, mert a spanyolok a z-t pösze sz-ként ejtik, és így egyszerűbb nekünk magyaroknak kimondani. Biztos ők is furcsán ejtenék ki a magyar neveket (vagy legalábbis nem úgy, ahogy mi ejtjük ki).

2012. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a wikipédia ezt írja:

Gerard Piqué (katalán nyelven, kiejtése: [ʒəˈɾar piˈke]) (Barcelona, 1987. február 2. –) spanyol labdarúgó, jelenleg az FC Barcelona játékosa.

tehát valszeg van katalán vonatkozás

az angol Wiki a katalán és a spanyol kiejtést is odateszi a neve mögé

kíváncsiságból meghallgattam - a spanyol [herar]-nak mondja a Gerard-t

üdv

:)

2012. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt, mint előttem mondták, Gerard Piqué – magyaros átírásban kb. [zsörár piké] – katalán. A katalán nyelv nagyjából a spanyol és a francia keveréke, de hangtanilag talán a portugálhoz áll a legközelebb:



Abban teljesen igaza van a kérdezőnek, hogy a sportriporterek (persze nem mindegyik) spanyol kiejtése borzasztó. Az Alonso nevet sem [alonzó]-nak kellene ejteni, hogy [álonszo]-nak, egészen lágy sz-szel.


A [z] hang valóban nincs meg a spanyolban, a <z> betű eredetileg [c]-t jelölt a 16. századig, majd nyelvjárástól függően abból is [sz], vagy – Spanyolországban – az angol zöngétlen th-nak megfelelő hang lett belőle (ugyanaz, mint a ce, ci csoportokban a <c>).

2012. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én akkor halltam meg, mikor a kommentátor a Jorge-t zsorzsénak mondta. (eleve horkhe)
2012. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

És az a vicces az egészben, amikor a portugál neveket meg spanyolul ejtik, pl. [hozé manuel barrózó] a [zsuze manuel börózu] helyett (José Manuel Barroso).


Ez talán azzal lehet kapcsolatban, ahogy Magyarországon általában a spanyol/latin-amerikai kultúrát megbélyegzik, úgy nem is fordítanak kellő figyelmet a nevek helyes kiejtésére (bezzeg, ami angol vagy francia, azt rögtön ki tudják nagyjából helyesen mondani)...

2012. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
:D Utolsó válaszoló, meghalni nem kettő darab l betűvel szoktunk, hanem csak eggyel.
2012. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy kicsit félreértelmeztem a kérdésedet. Azt hittem, hogy spanyol ajkú kommentátorokra gondoltál.

De gondolom ezek szerint a magyar kommentátorokra vonatkozott a kérdésed:D

Így már mindjárt más. Azért ejtenek zé hangot (szerintem), mert a pösze essz egy amúgy magyar nyelvű közvetítésben baromi hülyén hangzik, még akkor is ha úgy kell mondani. Nekem ez az egy dolog nem tetszik a spanyol nyelvben:)

Mondjuk az lenne a minimum, hogy legalább ne zét, hanem esszt mondjon.

A Zseráros ügyet pedig már ugye elmondtam, meg azóta mások is:)

Üdv, 2-es voltam, sziasztok:)

2012. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

no és ha mindkét talpát feldobja az ember, kedves #8 :P

:D:D:D

bocs az off-ért meg a hülyéskedésért, de ez a zsorzse(tt) az én agyam is beindította - percekig kacarásztam rajta

üdv

:)

2012. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!