Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen német egynyelvű szótára...

Milyen német egynyelvű szótárakat ismertek? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 19:18
 1/8 anonim válasza:

én most megyek 15-én németből TELC vizsgára és az EMERICZY TIBOR : ÖNÉ A SZÓ tematikus szótárból készülök Grimm Kiadó, asszem 3000 Ft vagy 4 . nagyon jó.


Te milyen vizsgára mész?

2009. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem igazán tudom. De telcre szeretnék.
2009. júl. 27. 20:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a szótárt. De ez német-magyar, magyar-német. Nekem egynyelvű német szótár kellene. Egyébként nekem a Halász Előd kétnyelvű szótáram van. Nagyon szeretem.
2009. júl. 27. 21:03
 4/8 anonim válasza:

Szia!


Kettőt tudok ajánlani, az egyik a Duden Universalwörterbuch, a másik a Wahrig. Mindkettőt használtam már, nekem Duden van. Eddig csak jó tapasztalatom van vele, nagyon részletes szótár, cd-t is adtak hozzá, szóval a gépen is tudod használni, ha jobban szeretsz úgy keresgélni.

Érdemes elmenni egy idegennyelvű könyvesboltba, ott meg tudod nézni őket, nekem is sokat segített a választásban, hogy kézbe tudtam venni és rendesen megnézni.

2009. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Dudent ajánlom.
2009. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
DUDEN!!!
2009. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Langenscheidt!!! Közép és felsőfokon.

A Duden nagyon nagy, és körülményes használni.

Langen amúgy bőven elég bármelyik nyelvvizsgára, ha a Der Spiegelből fordítasz, akkor meg kell a Duden. De ha már olyan magas a mérce, akkor meg szerezz be egy Halász nagy német-magyart, mert a Duden se teljes. De nem ám!!!

Amúgy ismételni a Langenscheidtből lehet a legjobban, mert tele van "nyelvérzékkeltő" példamondatokkal.

2009. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2009. aug. 4. 00:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!