Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németben az elöljárók...

A németben az elöljárók milyen magyar szófajú szavakkal fordíthatóak?

Figyelt kérdés
hát ezt furcsán tudtam megfogalmazni. Tehát amit németben előljárókkal fejezünk ki, azokat a magyar nyelvben milyen szófaj fejezzük ki? határozószó stb hasonlóra gondolok
2012. aug. 17. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

ha tudod a választ, miért kérdezed?

határozószó

abból van 20 féle kb

2012. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tévedés. Határozószó az ami egyetlen szóval fejezi ki a cselekvés helyét/idejét/módját: alul, tegnap, gyorsan, stb.

Viszont mi elöljárószó helyett vagy névutót: alatt, mögött, után;

vagy határozóragot használunk: -val/-vel, -nak/-nek, -ban/-ben, stb.

2012. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:

Igen, lehet névutó (előtt, mögött) és rag (-nak, -nek, -hoz, -hez, höz, -stb.).

Talán más is lehet. Pl. az "ellenére" is névutó? Vagy pl. a mellettem?

2012. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy a rag szófaj.
2012. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

A rag az rag. Nem szófaj, hanem különböző szófajú szavakhoz járulhat, szinte (ha nem) mindhez. Más ragok járulnak pl. főnevekhez (pl. madaraK, madaraT) és igékhez (pl. menTEM, menNE), és nyelvtani kategóriákat (pl. igeidőt, igemódot, főnévnél és melléknévnél esetet) lehet kifejezni velük.

A különböző típusba tartozó nyelvek különböző módokon fejezik ki a nyelvtani kategóriákat, vannak pl. ragozó nyelvek és nem ragozó nyelvek, ebbe nem mennék most bele. De pl. az igei kategóriákat a német is főleg ragokkal fejezi ki.

A magyarban hivatalosan nagyon sok (kb. 20, de megoszlanak a vélemények) eset van, a németben pedig 4. Így pl. a házat, házban, házba, házhoz, háznál különböző eseteknek feleltethetők meg. De biztos van más megközelítés is.


A "buta liba" nem tudom, kinek szólt, de ezen a névtelen oldalon senkinek a nemét sem tudhatjuk.

2012. aug. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!