Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC-es angol feladatsorban...

TELC-es angol feladatsorban segítene valaki eldönteni, hogy milyen a levél típusa?

Figyelt kérdés

[link]


Az itt lévő 1. levélre gondoltam (nyelviskolás). Én arra tippelek, hogy információkérős, mivel azt írja, hogy " Information you need in order to decide", szóval még nem döntöttem. Meg tudna valaki erősíteni benne?:)


2012. júl. 25. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ez nem információkérős, hanem applying-es. Kicsit régebben csináltam már a telces nyelvvizsgám, de ha jól emlékszek, 3 típusú levél lehet: információkérés / panaszlevél / jelentkezés

De javíts ki, ha nem ez a 3. típus :-)

2012. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 figureout ***** válasza:

Szia!


Véleményem szerint itt két választásod lehet. Az első esetben ahol azt írja hogy egy hirdetésre reagáló levelet kell írnod: (mivel az angol tudásod akarod fejleszteni) vagy írsz egy (applying for a course) tanfolyamra jelentkező levelet, vagy egy információ kérőt. (én inkább jelentkezőt írnék) A második lehetőséged egyértelműen panasz levél írása. Lehet baromság amit írok, de nekem max pontos lett a levél írás és elsőre meglett a telc. Érdemes azt a lehetőséget választani amiben biztosabb vagy. Tehát ebben az esetben, vagy írnék egy panaszlevelet, hogy azt írták minden szintű angol kurzus indul egész évben, de hogy a te ilyen és olyan szintű tudásodnak megfelelő kurzust meghirdették ugyan, de nem volt olyan magas szintű mint vártad és mennyi pénzbe került és nem vállalták az egyéni képzést pedig ezt is írták és amikor az angol tanárnak ezt szemére vetetted akkor még csúnyán is beszélt veled. Hát kb ennyi. Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!