Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől függ az angolban hogy...

Mitől függ az angolban hogy melyiket irjuk az "örökké" kifejezésre? Hogy: forever, ever, everlasting, eternal, eternally. Mert én a Forevert szoktam meg de már egyre több helyen hallom a többit is. Miben külömböznek annyira?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Stilisztikai külömbség SZERINTEM, alapbol a forever az örökre. Az ever azt jelenti "valaha", everlasting azt jelenti örökké tartó vagy megmaradó, eternal-t csak egy hozzá kapcsolódó szóval szokták használni (pl eternal love), eternally pedig előzőnek egy másik változata amire most nem tudok konkrét külömbséget mondani hogy mitől más.
2009. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, az ever azt is lehetheti hogy mindig!

Előző voltam.


Egyébként nézd meg a szótárban mindegyiket, szoktak hozzá példák lenni, talán úgy tudod a legjobban megkülömböztetni. :)

2009. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
de pl a Have you ever been to London? --> voltál már VALAHA Londonban?
2009. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jah igen azis fura volt hogy az "ever"-t azt használják mind 3-nak hogy : valaha, soha, örökké.

és hogy honnan tudják minden helyzetben hogy éppen melyiket jelenti?

:O

amugy köszi :D

2009. júl. 10. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az eternealt használom mert nekem az tetszik a legjobban.

A forevert csak akkor, ha nincsen hozzá kapcsolódó szó.

Eddig senki nem szólta meg:)

2009. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

There are some things in life that seem to exist beyond the boundaries of time. Endless is the most informal and has the broadest scope of all these adjectives. It can mean without end in time (: an endless argument) or space ( | the endless universe), and it implies never stopping, or going on continuously as if in a circle ( | to consult an endless succession of doctors).

Unending is a less formal word used to describe something that endures or has no end, and it can be used either in an approving sense (: unending devotion) or a disapproving one ( | unending conflict).

Never-ending is a more emphatic term than unending; it, too, can be used in either a positive or a negative sense (: a never-ending delight; | a never-ending source of embarrassment).

In contrast, interminable is almost always used in a disapproving or negative sense for something that lasts a long time (: interminable delays in construction).

Everlasting refers to something that will continue to exist once it is created, while eternal implies that it has always existed and will continue to exist in the future. In Christian theology, for example, believers in the eternal God look forward to everlasting life.

2009. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

O.o


OOks Köszii :D

2009. júl. 13. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!