Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítja angolra?

Valaki lefordítja angolra?

Figyelt kérdés

most nyáron szeretnék megtanulni néhány kifejezést angolul, főleg olyanokat, amiket sokszor használunk... (de nem csak ilyeneket)

ahol szerintem úgy van, oda, oda írtam.

ezeket légyszi valaki fordítsa le:


Ezt kedvelték a legtöbben.

Ezt kedvelték a legkevesebben.

Ezt nem kedveli senki.

Ez van a legközelebb.

Ez van a legmesszebb.

(ezeket there is/there are- al kell?)


Hol a telefonom? ( Where is my phone?)

Unatkozom. (i am boring?)

Álmos vagyok. ( nem tudom, hogy az i am tired megfelel-e ennek)

Szeretném, ha ... (pl.: tanulnál.)

Nem érdekel, hogy sokat gépezem. ( i don't care... how i play computer lot. szerintem így nagyon hülyeség, de akkor hogy van a szórend. )

I would you like - azt jelenti, hogy szeretném?


aki tud gyakran használt mondatokat kérem szépen, hogy írja le angolul és magyarul is.



KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!



2012. jún. 21. 13:59
 1/4 A kérdező kommentje:

és még valami.

felszólító mód, hogy van?

például: mosogass? ( lets wash up? , bocsi, ha nagyon hülye vagyok)

2012. jún. 21. 14:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol a telefonom? ( Where is my phone?) - OKÉ

Unatkozom. (i am boring?) -> I am borED. (Amit Te írtál, azt jelenti, hogy unalmas vagyok.)

Álmos vagyok. ( nem tudom, hogy az i am tired megfelel-e ennek) -> I am sleepy. (Az I am tired = Fáradt vagyok.)

Szeretném, ha ... (pl.: tanulnál.) -> I would like you tu learn.

Nem érdekel, hogy sokat gépezem. ( i don't care... how i play computer lot. szerintem így nagyon hülyeség, de akkor hogy van a szórend. ) -> I don't care that I play on the computer (too) much!

I would you like - azt jelenti, hogy szeretném? -> I would like to sleep = szeretnék aludni.

I would like you to learn. = Szeretném, ha tanulnál.

2012. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felszólító mód E/2-ben: simán a szótári alak.


Pl. Do the washing up. - Mosogass el!

Wake up. - Ébredj fel!


Ezek felszólítások, parancsok.

Ha udvariasabb akarsz lenni, akkor még hozzámondod a végére azt, hogy: please. De vannak még fokozatok az udvariasságot illetően. :)

2012. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 patriot74 válasza:

Szeretném... = I wish + múltidő( I wish you learnt more.)

Nem érdekel.... = I don't mind playing many computer games.

I would you like... = ennek így nincs értelme, you nélkül szeretnék: I would like to play tennis.

2012. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!