Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek aránylag jó...

Szerintetek aránylag jó nyelvérzékkel, szinte a 0ról indulva, megtudnék csinálni egy középszintű (államilag elismert, de könnyebb) nyelvvizsgát 2,5 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Persze úgy, hogy nem tanulom végig azért az egész nyarat..
2012. jún. 14. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, ha megcsinálsz egy halom tesztet, akkor az mehet. De képzeld csak el a halott szövegértés, meg a szövegalkotási feladatokat. Meg vannak ilyen kiegészítendő feladatok is, amik már középfokon igen nehezek. Én kétlem. A szóbeliről nem is beszélve.
2012. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jol remlik olvastam valahol,hogy 400 ora utan mar kozepszint megoldhato, es 800tol felso.

Persze itt nem az otthon tanult orakat ertik hanem tanfolyam:)


Ha raszannsz napi 5-6 orat, es valamennyi penzt akkor lehetne eselyed.

De ha eletedben nem tanultal meg egyhuzamban 6orat akkor sajna ez tobb lesz,mint 2,5 honap

2012. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért kell most a nyáron ezt letudni?... Egyébként nyelvtől és nyelvi előismeretektől is függ. Pl. németre angolt tanulva elég gyors lehet a folyamat. Ha semmilyen nyelvet nem beszélsz, szerintem ne reménykedj ebben, ahhoz legalább fél év kellene. És még ha meg is csinálsz egy középfokú nyelvvizsgát, az ennyi idő alatt semmiképp sem fedi le a masszív tudást. Szóval azt mondom, magát a papírt meg lehet szerezni, de szinte kizárólag angolból tartom esélyesnek, ha nem beszélsz másik nyelveket, de még abból is igen necces, ha pedig beszélsz, akkor a társnyelvekből érdemes.
2012. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha végigtanulod az egész nyarat, de még akkor is necces. Napi nettó 6-7 óra tanulással kb. 4 hónap kell egy átlagos nyelvhez.
2012. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

0-ról középfokig a nyelviskolák 400 órás képzéssel visznek el. És ebbe nincs benne az, hogy otthon se árt tanulni, meg hogy nyelvvizsga előkészítőre is menned kell.


Szóval otthon egyedül a minimum az 500 óra.

Ha esetleg van már 2 nyelvvizsgád, akkor talán kevesebb is elég, meg az is számít, hogy van már tapasztalatod, és tudod mit akarsz csinálni.

Anélkül nem igazán reális.


Kivéve az eszperantó, arról azt mondják, hogy harmadannyi idő, mit más nyelvek.

Szóval mondjuk 200 óra.

Napi 3 óra tanulással az meglehet.

2012. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az eszperantót becsületesen 2.5 hónapig tanulod akkor az meglesz.A többi sajnos majdhogynem teljesen sansztalan.
2012. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Belegondoltam, és igazatok van!

Az eszperanto nyelvvel meg most őszintén mire megyek? Ink. tanulok 3x annnyit, de olyan nyelvet, amit hasznosíthatok mondjuk munkahelyen.


Ink. abba maradtam h mivel németből sokkal többet tudok, ink szánok rá 1 évet, és megcsinálom a felsőt! Ha sikerül persze.. de azért annyi idő alatt már megy a közép..

Majd azután megcsinálom az angolt, és utána meg egy spanyolt is!:D

2012. jún. 16. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!